Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a babát este...

Mikor kell a babát este elaltatni?

Figyelt kérdés
mi mindig 8 ora fél9 korul teszuk el ot aludni. 8kor furdessuk és fél 9 elott eszik és megy aludni. ez szerintem rendben van. de az anyám szerint már 7kor kell a babának aludnia
2011. nov. 16. 13:39
1 2
 1/11 Gyógya válasza:
100%
szerintem jól van ez így.
2011. nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a baba igényeit figyelem, nem a mamáét. :)


Amikor elálmosodik a baba, akkor kell altatni.

Lányom az első hónapokban este 10-kor aludt el (képtelenség volt őt előbb altatni, mert torka szakadtából üvöltött).

Aztán 4 hónapos kora körül 9 körül aludt, 6 hónapos kora körül 8 óra körül. Ezt most is tartja, 14 hónapos lesz.


Mikor már alakul a napirend, illetve mikor majd bölcsibe vagy oviba jár, akkor persze fontos, hogy hamar lefeküdjön és legyen ideje reggelig aludni. De amúgy kicsi (bár nem írtad mennyi idős), addig még alakul ez a dolog.


Unokaöcsém másfél éves, és minden nap 9-kor fekszik aludni. De húzza is reggel sokáig. Ha nem tudna reggel sokáig aludni, akkor biztos este is korábban elfáradna.

2011. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

amúgy = amíg

elírtam :)

2011. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én babám 7:45 - 8 között megy aludni. Ő ekkor lesz álmos, ez az ő igénye.

Mama igénye nem érdekelne engem igazán.

Ahogy nektek jó és a babátoknak is természetesen.

2011. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
A fiam 1 hónappal ezelőttig 7kor aludt el, most már 8kor. Változott az igénye, később lesz álmos. A babádat figyeld mikor álmos, előbb úgysem fog elaludni. :)
2011. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az én kicsim elmult 9 honapos. ha fél 9 -9 korul eltesszuk aludni. reggel 8 korul kell fel. addig mozdulatlanul alszik mint az angyalka. egész éjjelt átalussza nekunk. persze ha felkelne adnánk neki kaját, de o nemaza fajta.
2011. nov. 16. 14:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hányszor alszik napközben, illetve az utolsó alvásból mikor ébredt. Ha mondjuk 4 hónapos és 3x alszik nappal, és az utolsó alvásból 6-kor ébred (nálunk így volt), felesleges 7-kor ágyba tenni, mert még nem álmos.

A másik, hogy attól, hogy korábban fekteted le, nem fog többet aludni (kivéve, ha már bölcsis, ovis), és hamarabb fog reggel felébredni. Ráadásul az altatás is nehezebb, hosszabb lesz. Úgyhogy a mama ne szóljon bele, ha van bevált napirendetek, ahhoz ragaszkodj.

2011. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14 hós a lányom, este 7-kor már le kell fektetnem, mert álmos, és nyűglődik. 1 perc alatt elalszik. Próbálhatnám letenni korábban, ha nem álmos, vagy később, amikor már túl fáradt, szerintem egyik sem lenne jó neki. Gyerekfüggő, hogy mikor kell fektetni este, nem lehet kijelenteni, hogy 7-kor már aludnia kell.
2011. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi eddig 8-kor fürdettük, aztán vacsi és alvás, max 8:30-kor ágyban volt. Kb 1 hónapja, 7:30-kor fürdetés, aztán alvás, mert hamarabb lesz álmos. Hozzá igazodunk.
2011. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: 5 hónapos
2011. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!