Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem adtam a d vitamint a...

Nem adtam a d vitamint a kisfiamnak, csak ritkán, lesz valami baja? Már lassan 1 éves lesz?

Figyelt kérdés
Tápszert kap nem anyatejes.
2009. máj. 11. 14:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
én sem adtam de szerencsére eddig semmi baja a lányaimnak a nagyobbik 4 éves a kicsi pedig 2,5
2009. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Majd kiderül! 1 éves korig pedig kötelező naponta az 1 csepp.Majd 3 évesig öszöl tavaszig.
2009. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A D vitaminnál midegy hogy tápszeres vagy anyatejes.

A K vitaminnál nem. Egyszer-kétszer én is elfelejtettem de az nem baj,csak ha hosszabb idő marad ki. (megkérdeztem a védőnőt)

Azóta mindíg fürdés előtt kapja meg mert az biztos nem marad el egyetlen nap sem, így én sem felejtem el.

2009. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Nehezedre esett mi?Pedig semeddig nem tart odaadni,ha meg elfelejted add be neki az egész hetit egyszerre.
2009. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
utolsó válaszoló normális?kérdező egyeztess a dokiddal vagy védőnővel
2009. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem vicc!Nehogy beadd egyszere. Mindig fürdés elött adom,ott a pelenkázon tartom.Kell neki.
2009. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan be lehet adni 2-3 cseppet(2-3 napi adagot) is egyszerre.Azért nem tanácsolják,mert ha vmi baja van(hányás,hasmenés,bukik stb.)nem tudni,h mennyi maradt benne és mennyi jött ki.
2009. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
en ugy tudom, h a D vitamin szukseges es nem kellene elfelejteni(megertem, h egyszer-ketszer megtortenik, de ...), mert a rahitis(angolkor) ellen vedi a babakat. a beadott D vitamin napfeny hatasara aktivalodik a borben es beepulve a csontokba erositi azokat. hianyaban puhabb csontok alakulnak ki, amire pl ha raall a baba akkor meghajolnak, vagy furcsabb alaku lesz a mellkasa stb. nem ijesztgetni akarok, de a lanyomak pl a 2 cseppes napi adagtol is puhacska volt a koponyaja es a gyerekorvosunk javaslatara meg kellett emelni az adagot. egyszerre tobb cseppet eppen lehet adni, de az sem tanacsos mert a sok D vitamin Ca-ot von el es az a vesebe kerul es vesekovet(nefrokalcinozis) okozhat. szoval inkabb csinaljatok ahogy kell es ne legyintsetek a dolgokon, mert a babanak szuksege van a napi cseppjeire.
2009. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves:"utolsó válaszoló normális?" írójának.

Igen,normális vagyok.Úgy gondolom nem sok olyan anyuka van aki nem felejt el valamit,és az hogy 1 hónapban 1x-2x nem adja be,nem lesz semmi baj,és akkor sem ha véletlen két cseppet kap.A folyamatos hiánya illetve túladagolása nem jó.Erre értettem azt hogy nem baj és erre kaptam a védőnői illetve az orvosi választ.Ha több napot kihagy valaki az már probléma!Az egyik válaszoló nagyon szépen leírta hogy miért kell adni,hogyan épül be a szervezetbe stb...

A kérdezőnek: mondd el az orvosodnak hogy mennyit felejtettél el beadni és hogy mi a teendő. Biztos egy kicsit letol a lábadról,de jobb későn mint soha!

2009. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

D vitamint én is naponta adok neki, most már a tejpépbe csepegtetem, előtte meg egy kis kanál anyatejcsibe raktam!


Egy kérdés: A K vitamint nem 4 hós koráig kellett adni a babáknak (már nem emlékszem mennyi volt benne, de születéstől egy hét, aztán meg havonta nem?)?

2009. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!