Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5hós a kislányom és anyateje...

5,5hós a kislányom és anyatejes. Sokszor elfelejtem beadni neki a Vigantol cseppet. Nem vagyok felelőtlen anya, csak kimegy sokszor a fejemből. Árthatok ezzel a picimnek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kisfiam 6 hónapos, néha velem is megesik hogy elfelejtem beadni neki. De szerintem ettől nem vagyunk rossz anyák.

2009. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyan, ne izgasd magad, semmi baja nem tőle. Én is elfelejtem néha, van h egy hét is kimarad. De a baba raktárkészlete nem merül ilyen gyorsan le, nyugi. Főleg h már a nap is süt ezerrel.
2009. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ez vigasztal én is többször elfelejtettem már beadni a kisfiamnak a cseppeket, ő 4 hónapos! Lelkiismeretfurdalásom is van miatta... :(
2009. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj rajta:-) én is csomószor elfelejtem! nekem azt mondta a védőnő, hogy adjam neki többnaponként, több cseppet, és akkor heti szinten meglesz az adagja. Nekünk 2 csepp a napi adag, így én két három naponta adok neki 4-5 cseppet. 5-nél többet viszont sosem adok neki egyszerre. a védőnő szerint ez igy még elmegy!
2009. máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem árthatsz neki ezzel! Gondolj inkább arra, hogy az sem biztos, hogy célba ér, ha beadod neki! Nálunk legalábbis így szokott lenni. Biztos akkor kezd el brümmögni, fordítja el tátott szájjal a fejét,stb.
2009. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem hiszem hogy ártana a babának, végülis régen nem volt ilyen csepp, mégis fennmaradt az emberiség :D Nálunk az éjjeliszekrényre van kikészítve, de időnként így is kimarad, főleg ha már nagyon ordít a babám a ciciért :)
2009. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy akkoris kell kell neki a D vitamin 1 éves koráig, ha egész nyáron éri a nap. Én is sokszor elfelejtettem korábban, ezért bevezettem, hogy minden fürdésnél az öltözés után fésülködünk, és rögtön ezután beadom neki kiskanállal. Megszokta már, nem tiltakozik. Csak néha a kanál sokkal érdekesebb. :) (8 hónapos)
2009. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak igaza van. Minden nap ugyan abban az időben add be neki, akkor nem fogod elfelejteni. Mi is mindig fürdetés után adjuk be neki. 3 éves korig kell adni a vigantol olajat. Nyáron szünet 1 éves kor után, mert akkor éri őket elég nap, de szeptembertől május végéig adni kell, a gyerekorvos mondta.
2009. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!