Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell csinálni a csipkebog...

Hogy kell csinálni a csipkebogyó teát a kisbabának?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Gyógynövények 6-12 hónapos korban


Fél éves kor után valamivel több gyógynövény adható háziszerként is, de továbbra is csak orvosi hozzájárulással.

Megfázáskor, illetve influenzajárványok idején megelőzésképpen tesz jó szolgálatot a csipkebogyótea. 1 kiskanál csipkehúst kell 2 dl vízzel leforrázni és 10-15 percig állni hagyni (fémedény nem használható, mert elbomlik a C vitamin tartalma).

2011. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
felnőtteknek áztatással, de kisbabáknak sajnos azt nem lehet...kevés csipkehéj a vízbe, forralni a szokásos ideig, pár csepp citrom, 1 év felett kicsi méz
2011. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia előző vagyok:

Most látom, hogy a linket nem lehet megnézni.

A Google-ba ezt írtam be: csipkebógyó tea babáknak

és az első ez volt.

2011. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint első vagyok
2011. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Forró vízbe épphogy belemártogatod a filter, hogy legyen színe
2011. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a C-vitamin miatt szeretnéd adni, ill. immunerősítés céljából, akkor a forró vizet felejtsd el! Attól tuti lőttek a C-vitaminnak!

Max. langyos vízben áztathatod.

2011. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A csipkebogyót (igazit, nem filtert) max 40 fokos vízbe áztatod egy éjszakára és másnap iható, így megmarad a C vitamin.

Fogyasztás előtt újra melegítheted, de megintcsak figyelj, hogy ne legyen forró, tartsd be a 30-40°-ot!

2011. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!