Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » D vitamin hiány? Nem jól adom?

D vitamin hiány? Nem jól adom?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz a kisfiam és tegnap voltunk orvosnál. Azt mondta, hogy kicsit kifelé állnak a bordáig ami D vitamin hiánytól szokott lenni. Pedig én 2 hetes kora óta mindennap (1-2 nap volt max. mikor kimaradt) adom a Vigantolt, közvetlenül a szájába csepegtetem. Igaz, hogy sokszor a nyelvére megy a csepp, de gondolom ez nem baj, ugyanúgy a szájába kerül. Volt ilyen másnak is? Nem értem miért lehet...

2011. nov. 26. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mást nem mondott az orvos? Kell e mást is adnod,vagy valahova vinni kivizsgálásra?

Ha semmi mást nem mondott,akkor ne hagyd annyiba,vidd el kivizsgálásra.

2011. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak is hasonló gondja van. A doki szerint a város szennyezett levegője okozza, emiatt nem szívódik fel a D vitamin. Nem laktok véletlen városban ti is?

Egyébként nálunk nem okozott ez gondot. A kisfiam szépen nő és egészséges.

2011. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Semmit nem mondott, csak kérdezte, hogy kapja - e a vigantolt. Mondtam, hogy igen. Mondta, hogy akkor jó, mert kicsit kifelé állnak a bordái ami D vitamin hiányra utal. Aztán nem is folytattuk, mert kisfiam már sírt, meg beteg is most, megfázott. De jövő héten megyünk vissza, akkor kikérdezem részletesebben. De az nem baj, ha többször is csak a nyelvére megy a csepp, ugye?
2011. nov. 26. 20:00
 4/15 A kérdező kommentje:
Budapesten lakunk, de egy külső kerületben, ahol elég jó a levegő
2011. nov. 26. 20:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is a nyelvére csepegtetem, egyszer pont látta a védőnő is, mikor adtam, nem szólt, hogy baj lenne (ő "jófajta" védőnő, megbízok benne).

D-vitamin hiány volt(van) nálunk is, nekem 2 hónapos kora óta napi 2 cseppet kell adnom neki. És jó időben sokat kellett napra vinnem. (Sajnos azt most nem lehet.)

Legközelebb biztos elmondja az orvos, hogy mit kell tenned (pl. emelni az adagot), és akkor megkérdezheted, nem baj -e a nyelv-dolog.

2011. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem akarok kötekedni, de tegyétek már meg hogy elolvassátok a betegtájékoztatót.

Rajta van,hogy tejbe,vagy ételbe kell csöpögtetni,mert ZSÍRBAN OLDÓDÓ vitamin. Ha a szájába csepegteted,az jóformán olyan,mintha nem is kapná.

Ebben a védőnőm(aki szintén "jófajta") és a gyerekorvosunk is megerősített.

2011. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni akarok, tényleg, érdekel engem is, az én kislányom csak anyatejet kap, én akkor mibe csepegtessem? Amúgy én kiskanálra szoktam, onnan nyalja le, nem engedi a szájába cseppenteni sem.
2011. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

5.vagyok

Nekem a védőnő mondta, hogy szoptatás előtt nyugodtan cseppentsem a szájába, mert az anyatejben is van zsír, ergo van miben oldódnia! Sőt, azt is csinálhattam volna, hogy egyenesen a mellemre csepegtetem, azt mondta, felesleges azért egy kiskanálnyit kifejni, hogy abba tegyem és úgy adjam be neki. De ha valaki nem rest, úgy is lehet.


A betegtájékoztatót pedig elolvastam.

2011. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A D vitamin zsírban oldódó vitamin, és mint ilyen a felszívódásához zsírokra van szükség.Ha csak a szájába csepegtetsz, úgy nincs miben feloldódjon, tehát a szervezet úgy nem tudja hasznosítani.

Én kiskanálba fejtem pici anyatejet és abba csepegtettem, de bármi jó, amiben zsírok vannak.

2011. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Több gyermekorvos is leírja, adható szájon át:


[link]

2011. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!