Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak kis mennyiségben, napi 1...

Csak kis mennyiségben, napi 1 max.2 szelet vajas kenyér szója vajjal árthat a fiamnak?

Figyelt kérdés
Mármint a szójára értem. Tejallergiás, de nagyon szereti a vajas kenyeret, és nem találok rá más megoldást. (Külföldön élünk)
2011. nov. 28. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

mekkora a babád?

1 év után szerintem nem okozhat gondot.


lehetne még kenyér krémeket készíteni pl.padlizsánkrém, halkrém, tojáskrém...

2011. nov. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 alaszka ***** válasza:
Elvileg a szóját 2 éves kor felett szabad csak adni. Nem vagyok margarinpárti, de ha tejallergiás, inkább margarinos kenyeret adnék szójás helyett.
2011. nov. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt azért tegyük hozzá, hogy a tejérzékeny babáknak, akár újszülötteknek szójás tápszert szoktak felírni.

Ennek ellenére én is inkább a margarint javaslom a kenyérre. Ha nagyon kerülni akarod a szóját, akkor a margarinok között alaposan szét kell nézned, mert nagyon sokban benne van. De pl. az Unilever termékeinél (Ráma) ha csak az van odaírva, hogy lecitin, az nem szójalecitin, hanem napraforgólecitin. Ez tuti, 1 hete beszéltem velük telefonon, mert az én lányom meg szójaallergiás, és Ők mindig kiírják, ha szója van valamiben. Amúgy az E322 is szójalecitint jelent.

2011. nov. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

9 hónapos.

Nagyon sok helyről hallottam, hogy szójára is allergiás lett a tejallergiás baba.

inkább szerintem hanyagolom.

2011. nov. 29. 11:48
 5/5 alaszka ***** válasza:
2. vagyok, igen a barátnőm kisfia is allergiás volt a tejre is, szójára is, gondban voltak a tápszerrel is, de végül szójásat kapott, mert nem volt más lehetőség, attól volt a legkevesebb baja. Már 3 éves, és elmúlt a tejallergiája. Én azt mondom, mi is margarint kaptunk anno, szóját nem, annak nem tudhatjuk a mellékhatásait, mert annyira nem ismert a mi kultúránkban még.
2011. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!