Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szegény pici lányom nagyon...

Szegény pici lányom nagyon megszenvedett nemrég a kakival. Egy közepes bogyó jött ki -bocsánat, hogy így taglalom- és alig volt nedvességtartalma. Hogyan előzzem ezt meg?

Figyelt kérdés
Már 2 hete kap tejpépet este és 1 hete eszik almát is, nemrég meg kipróbáltam a répát, de az nem ízlik neki. Eddig rendesen tudott kakilni, igaz nehezebben, mint amikor még csak tejet kapott, de nem volt gond az állagával. Most meg még sírt is közben. 5 hónapos lesz a jövőhéten.
2011. dec. 1. 18:41
 1/10 judavi ***** válasza:
az alma és a répa is fogja a székletet. adj neki szilvát, őszibarackot vagy sütőtököt.
2011. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na, pedig a répát pont azért akartam, mert úgy tudtam, hogy nem fog. A sütőtökről meg azt hallottam, hogy fog. Barack, sajna kevés van a mélyhűtőben, szilva egyáltalán nincs. Kár, hogy pont télre esett neki a hozzátáplálás :(
2011. dec. 1. 18:44
 3/10 judavi ***** válasza:
szilvát lehet most is kapni, kb 300 ft/kg, de szerintem az üveges sem lehet rossz... mi ugyan még nem kóstoltuk. de a sütőtök tuti jó!
2011. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom a sütőtököt, mert az finom is, meg friss is.
2011. dec. 1. 18:51
 5/10 judavi ***** válasza:
remélem segít!!!
2011. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy üveges bébiétel ellenző, a szilva nagyon jó, a hozzátáplálás kezdetén répás kaja után én adtam kisfiamnak egy-két kiskanállal, minden tökéletesen működött. Kislányod iszik a tejpépre valamit? Mert arra több folyadékot kell inniuk, különben okozhat gondot. Rizs alapú a tejpép? A rizs hasfogó lehet, úgyhogy megoldás: itasd többet ill. egye a tejpépet sütőtökkel/szilvával/őszibarackkal, vagy még aznap iktass be valamikor "nasiként" ezekből. Ennyi jutott most hirtelen eszembe.
2011. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. A kisfiam 16 hónapos, és ha már látom hogy keményebb a széklete, akkor adok neki sütőtök italt. Azóta könnyű neki kakilni. Egyszer nagyon megjártuk, mert 2 napig azt ivott...persze egy nap egy üveg...és nagyon ment a hasa. Már most úgy csinálom, ha kell, akkor egy nap adok neki fél üveggel, és a másik nap is...ennyi elég szokott lenni. Ja, és ő nem szereti a sütőtököt, csak italban.
2011. dec. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Adtam neki ma sütőtöklevet. Csak picit adtam, mert még nem kóstolta, nehogy gond legyen. Remélem azért 3 napon belül lesz változás, mert ma is nagyon nehezen ment neki...
2011. dec. 2. 13:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Jópár nap eltelt azóta már, hogy feltettem a kérdést, csak ugye nem kóstoltathatok vele minden nap mást. Az őszibarack és a szilva segített, a sütőtök nem. Köszönöm mindenkinek!
2011. dec. 15. 13:25
 10/10 anonim ***** válasza:

6. vok.


Örülök, hogy megoldódott a probléma, remélem, szegénykét ez már nem is fogja többet gyötörni. :)


Csak zárójelben jegyezném meg, hogy esetleg Laevolac szirupot tarthatnál otthon, biztos ami biztos alapon.

2011. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!