Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyire volt zökkenőme...

Nektek mennyire volt zökkenőmentes külön szobába szoktatni kicsiteket?

Figyelt kérdés
Most 15 hós a kisfiam, 8 hónapos koráig külön szobában aludt, teljes nyugalomban. 8 hónaposan előjött nála a szeparációs szorongás, sokszor felébredt, és annyira sírt,hogy előbb-utóbb megtörtünk, és félretéve a "mindig következetesnek kell lenni" elvet, átvittük a kiságyát a mi hálónkba. Pár hónapig így semmi gond nem volt, viszont jó 3 hónapja sajnos egyre többet engedtünk neki. Először csak hajnalban kérte át magát közénk. Aztán már csak úgy aludt el, ha velem fekszik a nagy ágyban, aztán át tudtuk tenni a kiságyba, de hajnalban megint addig sír, míg közénk nem vesszük. Szóval lassan ott tartunk, hogy egész este velünk alszik, és tudom, hogy egyre nehezebb lesz őt átszoktatni a saját ágyába, a saját szobájába. Ma kezdjük, előre félek, hogy mindenkit nagyon meg fog viselni, és napokon keresztül nem alszunk majd...Nálatok hogy zajlott ez a dolog?
2011. dec. 5. 14:27
 1/2 xStefix ***** válasza:
2011. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:
Ja igen, mondjuk mi több mint 2 évig aludtunk családi ágyban és utána próbálkoztam a fentivel. Többször is, mert a fogzás és aztán a bölcsi idején átmenetileg újra közénk került a lányom; de idővel minden alkalommal visszament a kiságyba, tulajdonképpen minden gond nélkül. Csak én mondjuk nagyon figyeltem őt végig, hogy már készen áll-e rá.
2011. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!