Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem akarok még szopit...

Ha nem akarok még szopit kiváltani, de mást is kap már, akkor jó így?

Figyelt kérdés

6 hónapos a fiam. 3 hete kap gyümit délelőtt. Már egy egész adagot (180ml) megeszik, de olyankor nem kér utána cicit, és a következő evés rendesen 3 óra múlva van. Így csak fél adagot adok neki, és utána cici. Jó így?

Illetve, mikor kezdjek el adni neki délután is gyümit? Egyenlőre csak délelőtt kap.


2011. dec. 5. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
1 éves korára "kell" minden étkezést kiváltani,szóval van még időd, uzsira is mehet a gyümike.
2011. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, adhatsz délután is. Azt próbáltad már, hogy szopizás után kínálod gyümölccsel? Vagy akkor nem kell már neki?
2011. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha még nem akarsz étkezést kiváltani, akkor előbb szoptasd, utána adj neki rendes kaját.

Illetve, nézz utána az igény szerinti hozzátáplálásnak (google-ba beírod, az első találatot rögtön érdemes is elolvasni), én nagyjából azokat az elveket követtem, és tök jól működött. (Most 1,5 éves a fiam)

2011. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha szopi után adom neki, akkor nem eszik már belőle.
2011. dec. 8. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Ha nem eszik belőle cicizés után, akkor még nyugodtan várj a hozzátáplálással néhány hetet. Nem kell sürgetni.

Szerintem az egy nagyon bölcs hozzáállás, hogy a gyereknek akkor kezdjünk el anyatejen kívül más kaját kínálni, ha már érdeklődik iránta: azaz ha mi eszünk, nyúlkál felé, kéri, ha a kezébe/tálcájára tesszük, megnyalja, elkóstolgatja.

De ez az én véleményem, és az én tapasztalatom, természetesen mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. :)

2011. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!