Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom nemi szervén (belül)...

Kislányom nemi szervén (belül) a kisajkak mentén van egy kis fehéres "lerakódás" az micsoda? Azt mondták ott belül nem szabad piszkálni, így én sem teszem de akkor ez teljesen normális igaz?

Figyelt kérdés

Valamint ma reggel az első tisztába tevésnél egy picikét kellemetlen szagúnak éreztem (nem, nem szoktam szagolgatni, csak ahogy felé hajoltam éreztem) és remélem nem higiéniai okokból ered ez hanem mondjuk mert egész éjszaka 1 pelus volt alatta, ugyanis végig alszik éjszaka. Én csak sima langyos vízzel ill. textilpelussal mosom meg a nuniját, Édesanyám azt mondta, hogy azt éppen megtörlöm a száját napközben, nyugodtan rakhatom a kádba este és moshatom meg vele. Első baba, tehát sokminden parázok meg igyekszem mindenre odafigyelni de még így is sokminden aggaszt. :)

3 hónapos Tündérke anyukája


2011. dec. 6. 09:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
* azt a textilpelust amivel (javítás:))
2011. dec. 6. 09:30
 2/16 anonim ***** válasza:

Ezt a megtörlöm a száját, utána moshatom vele, ezt a részt nem értem...

Nekem is ezt mondták amúgy hogy a kislányoknak nem nyúlunk oda be de amikor belemegy a kaki, meg látom hogy ott összegyűlik a popsikrémtől kezdve ez az, akkor csak nem hagyom úgy!! Szóval én igenis megmostam, megmosom ott a kislányomnak (már 2 éves) előtte fiaim voltak úgyhogy ez új pálya volt :)) na de nem hiszem hogy úgy kéne hagyni fehér lerakódásosan...

Ezt a kellemetlen szagot én is éreztem néha amikor nagyon teli volt a pelus, de sima vizes alapos lemosás, tiszta pelus és el is tűnt, ez nem gondolom hogy kóros.

2011. dec. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja értem így már...de én mondjuk tiszta mosott vasalt pelussal nyúlkálnék csak oda, szóval semmi ilyesmi hogy amivel megtöröltem a száját...(?) de ahogy te gondolod,érzed.
2011. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Már írtam, hogy azzal a textilpelussal amivel napközben megtörlöm pl. a száját azt nyugodtan tehetem a kádba és moshatom meg vele. Egyébként belül megszoktam mosni textilpelussal esténként fürdésnél, de csak óvatosan.
2011. dec. 6. 09:32
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem ezt Édesanyám mondta, Ő felnevelt hármunkat, egészségben, tisztaságban így hallgattam rá. :) Azt mondta az nem koszos.
2011. dec. 6. 09:33
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát ezt mondom, hogy ha szerinted az úgy jó ahogy ő mondja (megértem hogy megbízol benne meg ilyesmi, én is hallgatnék rá ha még élne) de akkor mi a kérdésed lényege ?

Én csak azt írtam hogy nem törölgetném azzal lent, amivel a száját:) de nem vitatkoznék anyuddal:)

2011. dec. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én sem értem mi van a szájával? Mi köze ennek a puncijához?
2011. dec. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocs, előző vagyok. Már értem. De miért törölnéd azzal a punciját, amivel a száját?
2011. dec. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is szokott olyan lenni, és én törlőkendővel kitörlöm. a pisi és a "kosz" rakódik le, valahol turónak nevezik. A tied is ilyen lenne ha nem mosnád, ezért én mindennap kitörlöm neki.
2011. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam van, ezért érdemben nem tudok neked válaszolni, de inkább ne használd a büfiztetős, etetős pelust a fürdéshez. Nem tudom, mennyire maszatolós a babád, de nálunk estére már büdösek voltak ezek a pelusok, ment is mosásba. Inkább áldozz fel egy textilpelust, vágd négy felé, és akkor van több estére is törlőd, amivel megtörölheted ott.

Védőnő, gyerekorvos nem adott tanácsot ezzel kapcsolatban?

Anyukád szerintem a spórolás miatt mondta ezt

2011. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!