Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 honapos kisfiamnak szivzorej...

2 honapos kisfiamnak szivzorejt allapitottak meg, nagyon aggodok mert szabad fullel is hallani ha a szivehez hajolok, es erzem is a kezemmel ha megfogom a mellkasat. Majd vinnem kell kardiologushoz. Van aki halotta es erezte babajanak a szizorejet?

Figyelt kérdés

2011. dec. 6. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok baba születik szívzörejjel, ami többségében ártalmatlan, még ha ijesztő is.

Lányom 14 hónapos, és már többször is voltunk kardiológián vele, szintén szívzörej miatt. Szerencsére mindig az volt a válasz, hogy ki fogja nőni, mert nem veszélyes problémáról van szó.

Szerintem ha majd elmentek kardiológushoz, és alaposan kivizsgálják, akkor biztosabbat tudnak majd mondani, és meg tudnak majd nyugtatni.

Addig pedig kitartás!

2011. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is volt, de kinőtte, ma már egészséges nyolc éves. Ne aggódj, biztos hogy nem lesz gond!
2011. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Enyémnek is az van 3. nap vették észre. Azóta járunk vele kontrolra. A szivénél a bal pitvarban egy ér nem nőtt össze 6 mm volt a rés...ha jól emlékszem.


aztán pár hónap múlva ismét mentünk a lényeg az volt h ne nőjjön a rés távolsága. Fél évesen 4 mm volt.

Legutóbb két hete voltuk most 3 mm-es.

Fél év múlva ujra megyunk.

Állítólag nem kell félni mert kinövi,de ha mégsem akkor sincs probléma csak kontrollra kell járni majd...hát remélem kinövi.



Én nem éreztem és sosem hallottam a zörejt.

Miután elmentek sokkal okosabbak és nyugodtabbak lesztek.

Én öszintén megmondom eleinte nagyon féltem ,de mára el is felejtem nincs a fejemben,csak amikor vinnünk kell.

Nyugi nincs gond.

2011. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, nem aggodnek ennyire ha nem hallanam es ereznem. remelem minden rendben lesz
2011. dec. 7. 12:27
 5/5 anonim válasza:

Gyerekorvos vagyok,ès megszeretnèm önt nyugtatni,ugyanis minden kisbaba azaz 90%-a a gyerekeknek szìvzörejjel születik,ezt kb. 3 éves korukig kinövik normàlis esetben,ha azutàn sem akkor èrdemes orvoshoz fordulni. Lènyeg,hogy nem szabad bepànikolni ès egybõl a legrosszabbra gondolni!

Tisztelettel,Tarczali gyerekorvosnõ!

2012. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!