Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor/mennyi idő után váltottá...

Mikor/mennyi idő után váltottátok ki az első étkezést?

Figyelt kérdés
Hány hónaposan kezdted a kóstoltatást?
2011. dec. 7. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

én úgy olvastam hogy egy étkezést 5 hét alatt lehet kiváltani, és ezek után 4 hétnek kell minimum eltelnie a köv étkezési kostolgatásig.


de ezt a gyerek diktálni fogja. az enyémnek egy nagyon erös fosása lett a hozzátáplálástól így hetekig csak krumplit répát kapott, így kb 8 hét lett a kiváltás. elöbb ne tedd, de ha lasabban megy nem baj.


mi ebéddel kezdtünk, mert 2x kapott almát és az vissza jött, túl savas.

2011. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 hetente lehet új ízeket adni.

A legújabb nézetek szerint nem kiváltani kell, hanem hozzátáplálni. Azaz nem baj, ha nem hagyja el a szopás, csak szokja az ízeket. Persze, ha a babának tetszik a dolog, és minél előbb el akarod választani, akkor lehet próbálkozni. Nekem sajnos nem sikerült, mert elég keveset ettek. De 1 éves korig az a jó, ha az anyatej a fő táplálék. Sokkal egészségesebb. Persze most mindenki leszól majd, de hidd el, ha csak egy fél üveg főzeléket eszik, és előtte/utána még megszoptatod, attól nem lesz sem vitaminhiányos, se szellemileg visszamaradott.

2011. dec. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A három napközbeni étkezést (tízórai, ebéd, uzsonna) kb. 2-3 hónap alatt váltottuk ki. A lányomat figyeltem, és ahogy egyre többet evett "normális" kajákból, úgy csökkent a szopizás mennyisége.

A reggelit és a vacsorát tovább tartott kiváltani, mert akkor még igényelte a szopizást.

5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, és 7-8 hónaposan már nem kért cicit az evések után napközben, hanem inkább vizet ivott utána.

De persze babája válogatja miként történik az étkezés kiváltása.

2011. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krisztivan ***** válasza:
Nálunk kb.1 hónap alatt kiváltotta a tápszert a fiam minden étkezéséből.Egyszerűen nem volt hajlandó elfogadni sem a cumisüveget sem semmilyen tápszert.Cici volt(kb.fele mennyiséget termeltem)és utána már kanalazott.Sütőtököt evett sokáig és ahhoz tudtam csak hozzákeverni dolgokat.Kb.7 hósan már napi ötször evett kanállal.
2011. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!