Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet adni mandarin...

Mikortól lehet adni mandarin levet a babáknak? Frissen facsarnám, szűrném.

Figyelt kérdés

2011. dec. 7. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor citrusfélét be szeretnéd vezetni.

Tudom, ez nem konkrét, de van, aki 6, van, aki 12 hónaposan teszi ezt. El kell döntened, mint az összes többi ételnél/italnál, hogy Te mikor szeretnéd, illetve melyik táblázatra/védőnőre/anyádra/ösztönödre hallgatsz a kérdésben.

2011. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én kb. 10 hós kora óta adom neki, de nem léként, hanem csak úgy odaadom az egész mandarint szopogatni, mert ő teljesen jól rág. Így annyi levet szív ki magának belőle, amennyi jól esik.
2011. dec. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg 1 éves korig nem ajánlott a citrusfélék bevezetése mert allergizáló hatásuk jelentős.
2011. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hat hónapos a lányom, ő is szopogatta valamelyik nap. Aztán sikeresen lenyelt egy fél mandarin gerezdet. o.O


Szerencsére baja nem lett belőle és nem is lett allergiás, de inkább nem kockáztatom, és csak kinyomkodom belőle a levet. Úgy tűnik, ízlik neki. :)

2011. dec. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapos a fiam, és amikor eszünk mandarint, egy pár cseppet kap a szájába. Kicsit fintorog, de aztán csak lenyeli. Nem vettem észre, hogy allergiás lenne, ezért adom neki, de tényleg pár csepp, és heti max 2x.
2011. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Visszaolvastam ott pár hasonló kérdést, ahol aztán a 3 hótól 1 évig minden volt.

Köszi!

2011. dec. 8. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!