Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetnék a kisfiamna...

Hogyan segíthetnék a kisfiamnak abban, hogy sikerüljön wc-be kakilnia?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a kisfiam jövő hónapban.Már tavaly április óta szól,hogyha pisilnie kell.Szinte már teljesen szobatiszta.Viszont kakilni csak a pelusba hajlandó.Leültünk,megbeszéltük,hogy ez miért fontos,meg is igérte,hogy másnap megyünk a wc-re,aztán mikor jött az inger,sirt,hogy nem akar ráülni.Igértem ajándékot,játékot,kipróbáltuk az Elmo-s dvdt,de sajnos semmi nem segít.Itt az óvoda a nyakunkon,mit tegyek,hogy sikerüljön a wc-be kakilnia?
2009. máj. 16. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A nővérem pont így volt ezzel. Nem kakált a kislány a bincibe, mert egyszer szorulása volt és rossz élménye volt azzal kapcsolatban, így aztán nem mert a bincibe kakálni. Ráültették a wc-re és ott ment neki :)
2009. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmit! Az én fiam ugyan ezt csinálta!Nálunk is volt igérgetés, fenyegetés, ajándék, bünti, stb... szóval minden létező dolgot, ajánlást kipróbáltunk!

Aztán 2 hónappal az 5. szülinapja elött beszélgettünk a Roary -s játékokról.Megkérdezte hogy kaphatna e roary versenyautót a télapótól ha a bilibe kakilna... !?!?

Értetlenül álltam a dolog elött mert korábban ha ígértem neki ajándékot akkor sem volt hajlandó a dologra. Szóval megegyeztünk hogyha Ő is meg a kissebb is (Ő akkor volt 3 éves)ezentúl bilibe kakilnak,akkor kaphatnak roary-t.

Na, onnantól kezdve nem volt gondunk a pelusra!

Szóval ezt a dolgot a gyerek dönti el nem a szülő!

Lehet az oviban hamarabb rá áll a dologra mert ott helyes kis vécék vannak.Nekem a fiam késöbb elmondta hogy félt az itthoni nagy vécétől, hogy beleesik, vagy elnyeli...még szűkítővel sem volt hajlandó ráülni.

Itthon azóta is vécé formájú bilibe kakilnak.

A hagyományos bili formájú bilit is útálják!

Ne erőltesd a dolgot!Inkább légy vele türelmes és megértő.

Bróbáld megbeszélni vele az ellenkezés okát,szerezz neki vécé formájú "bilit".A többit bízd az ő lelki világára. Elöbb - utóbb le fog szokni a pelusról.

2009. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elöbbi vagyok: Az oviban sem lesz gond a dologgal!

Át fog állni az otthoni délutáni vagy a kora reggeli kakilásra.Vagy simán megtetszik neki a kis vécé és semmi gond nem lesz!

2009. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!