Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babának hány csepp...

Egy éves babának hány csepp cebiont adtok naponta?

Figyelt kérdés
Amikor beteg volt, nekünk 2*10 cseppet mondott a doki! Már nem beteg! Maradhat ez az adag, vagy csökkentsem?
2011. dec. 10. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

minek adsz neki ha nem beteg?


én csak betegség vagy karantén idején adtam neki. amúgy a cebionon az van hogy gyerekeknek max 10 csepp naponta, ennél én semmi képpen sem adnék neki többet.

én nem eröltetem az extra vitaminokat.

2011. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha beteg, akkor is sok a 20 csepp!!

Ha nem beteg, 5 csepp/nap, ha beteg akkor 10csepp/nap

2011. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok a 20 csepp, és rá is van írva, hogy kisgyermekeknél napi 10 cseppnél több nem indokolt.

Én csak akkor adtam 10-et, ha beteg volt, egyébként 5-öt szoktam.

2011. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mi orvosunk szerint a Cebion csak megelőzésre jó, ha már náthás, akkor mindegy/felesleges, attól ugyan nem fog meggyógyulni.

Megelőzésre annyi cseppet naponta, ahány kiló a gyerek.

2011. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen orvosodd van, de a c-vitamin sose felesleges, és náthás állapotokban nagyobb szüksége van rá a szervezetnek, és könnyebben, gyorsabban leküzdheti a betegséget.
2011. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
c vitamint megelőzésnek adunk, nem gyógyírnak. Én az 1 évesemnek meg a 2,5 évesemnek is 10 cseppet adok esténként.
2011. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De gondolom, ha náthás, akkor is szüksége van c vitamintra! Már nem adok neki 20 cseppet, akkor adtam, amikor a doki mondta! Igazából el kellett vinnünk magánba gyerekgyógyászhoz, mert elhúzódó betegsége volt! És ő mondta, hogy reggel 10 csepp, este 10 csepp! Magamtól nem mertem volna neki ennyit adni! Szerencse meggyógyult, semmi más baja nem lett attól, hogy több lett neki adva!
2011. dec. 18. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem lett semmi baja. A C-vitamin vízben oldódik, a felesleg vizelettel távozik, és kész. Tehát nem lehet túladagolni, csak éppen pazarlás, és felesleges, de egyébként baj nem lesz belőle.
2011. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!