Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köhögésre, orrfolyásra mi a...

Köhögésre, orrfolyásra mi a leghatásosabb gyógymód?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom tegnap óta köhög és folyik az orra. Egyenlőre nem vinném orvoshoz, mert a múlt héten receptért voltam és nagyon sok lázas/taknyos gyerek volt a váróban. Ő nem lázas. Ha felhívnám az orvost, akkor sinupretet, calcimuscot és tantum verdét mondana. Van ennél hatásosabb is, mert ez már kétszer nem vált be?
2011. dec. 12. 07:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi orrcseppet is szoktunk a calcimusc mellett használni. De azt csak max. 5 napig.

Gyakori orrszívás porszívóval.

Sok citromomos-mézes tea, ha pedig köhög, akkor teszek bele ACC-t is. Nálunk ez vált be leginkább.

Jobbulást és kitartást.

2011. dec. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Köhögésre nálunk nagyon bevált a hagymatea, ami nagyon bizarrnak tűnik, de egyáltalán nincs hagymaíze!

Kis cukrot karamellizálsz, majd felöntöd vízzel és beleraksz héjastól egy jól megmosott egész fej vöröshagymát (a legkülső héját én le szoktam szedni és levágom a 2 végét egy kicsit). Kb. 10 percig kell főzni, majd belerakhatsz egy teafiltert, úgy tutira nem lesz hagymaíze! Mézzel és citrommal szoktuk ízesíteni.

Van, aki csak héjból főzi és van, aki felkockázva, de szerintem így a legegyszerűbb, mert a végén csak kidobom, míg a héjakat halászni kell, a kockákat meg leszűrni.

A Sinupretet attól még adhatod nyugodtan, az is segít feloldani a váladékot.

Ja és szerintem a Prospan szirup nagyon jó még!

Mielőbbi jobbulást kívánunk a kislányodnak! :)

2011. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!