Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mitől lehet ez? 6...

Szerintetek mitől lehet ez? 6 hónapos a kisfiam, tápszeres. Eszik már ezt azt egy ideje, semmi extra csak a szokásos, burgonya, sütőtök, répa, alma, cékla.

Figyelt kérdés

2-3 napja észrevettem, hogy ha ebédre kanalazunk valamit ezek közül, akkor utána egész nap nyűgös, sír.Eddig nem tulajdonítottam neki jelentőséget, gondoltam rossz napja van, vagy foga mocorog, vagy bármi, de tegnap már tudatosan odafigyeltem. Délelőtt semmi baj, megebédel, és később, olyan 1 órára rá elkezd nyűgösködni, sírdogál, aztán ez egyre rosszabb lesz, estére meg már teljesen kikészül. Szinte csak ölben hagyja abba a sírást.

Én a kajára gyanakszom, ám lehet, hogy ez sületlenség. Van valakinek ötlete?


2011. dec. 12. 08:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Inni szoktál adni ebéd után? Enyémek szeretnek teázni ebéd után kb. 1 órával. Elkezdenek nyügizni, már adom is az üvegüket a kezükbe.
2011. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért adnál tápszert? Nem szoptatsz? Ha igen akkor kevesebb "normál kaja" és több szopi. Valószínű még nem érett a kcis pici a hozzátáplálásra.
2011. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudod azért tápszeres, mert nem szoptatok:-)))
2011. dec. 12. 08:49
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, szoktam adni neki inni, változó, hogy mennyit iszik, van, hogy egész nap csak 100 gramm vizet, de tegnap pl. kifejezetten sokat ivott.
2011. dec. 12. 08:50
 5/16 A kérdező kommentje:
Arra gondolnék én is, hogy még nem elég "nagy" a pépes kajákhoz...DE már majdnem 2 hónapja eszik ilyeneket. Aztán most hirtelen elromlott minden? Eddig nem terhelte a hasát, most meg igen? Ilyen létezik? Burgonya- kevés réa- kevés cékla volt tegnap az ebéd. Evett már ilyet is, külön is így egybe is...szóval nem tudom mi a fene lehet ez.
2011. dec. 12. 08:52
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem elég neki? A fiam akkor szokott hasonlókat csinálni amikor nem eszik eleget.
2011. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Elfordította a fejét, kitolta a nyelvével. Ebből arra következtettem, hogy elég volt, megkínáltam tápszerrel ezekután, hogy nehogy éhes maradjon, de azt sem kért.
2011. dec. 12. 09:44
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg nem tudok mire gondolni, ha így viselkedett valószínűleg tényleg elég volt neki. A védőnődet megpróbáltad megkérdezni? Szerintem érdemes lenne, hátha tud több tanácsot adni, mint mi. Én arra nem igazán gondolnék, hogy nem elég érett rá, mivel ahogy írtad nem most kezdted a hozzátáplálást.
2011. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tudod az én védőnőm csapnivaló. Többször kaptam már itt érdemben választ a kérdésemre mint tőle. Olyan hányaveti, nem is igazán figyel rám. De lehet, hogy megkockáztatom és felhívom.
2011. dec. 12. 11:40
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre, sajnos, csak meg akarlak "nyugtatni", hogy pár napja nálunk is ez van. A kislányom tápszeres, kb ugyanazokat eszi már ő is, most lesz 15-én 6 hónapos, és mindennap van egy menetrendszerinti délutáni sírás-rívás. Ebédre ő is szilárdat kap. És én sem tudok rájönni, hogy mi a baj. Most is egy kézzel gépelek, mert csak az ölemben hajlandó lenni. Zenét hallgatunk. :-) Ha leteszem,akkor is csak úgy a jó, ha mellette vagyok. Kíváncsi vagyok a válaszokra. :-)

2011. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!