Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 pici mellett munka? Olyanok...

2 pici mellett munka? Olyanok tapasztalatát várnám, akiknek már az első pici mellett is lehetőségük volt otthon dolgozni és bevállalták így a másodikat. Mennyire nehéz? Előnyök-hátrányok?

Figyelt kérdés

1,5éves a pici. szeretném ha lenne testvére. adott egy munkahelyem ami támogatja a gyerekvállalást. tudok mellette dolgozni. Viszont ha kettő mellett nem menne az nagy érvágás lenne a családnak. Ha viszont esetleg nem vállalom be, és úgy alakul az élet hogy máshol folytatom a munkát akkor már ezer % hogy nem találok még egy ilyen melóhelyet aki így segíti alkalmazottját. tehát lőttek a tesónak.

Mit tennétek a helyemben?


2011. dec. 15. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:

1,5 éves a gyereked. ha ma teherbe esel majdnem 2,5 éves lesz mire megszületik. fél év azért kell mire eltudsz menni dolgozni addigra a nagy ovis lesz.

na és ekkor kezdödik hogy ha nincs senkid esélyed sincs dolgozni. ki fog vigyázni rájuk ha betegek? mert az elsö évben minden második héten beteg a gyerek. (na jó kicsit tulzás)

vagy felveszel valakit aki vigyáz rá ilyenkor, vagy van nagymama, nagynéni vagy apukának olyan munkája van hogy betud egy beteg gyereket vállani.

2011. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a munkád. Ha nem időhöz kötött, tehát tudod csinálni akkor, amikor a gyerekek éppen alszanak, vagy békésen eljátszanak, akkor nem lesz gond. Olyasmit viszont nem tudsz csinálni, ami időhöz kötött. Egy barátnőm csak pár magántanítványát akarta megtartani amíg otthon volt a babával, de kénytelen volt abbahagyni, mert a babák kiszámíthatatlanok, bármikor lehetnek nyűgösek, megfájdul a hasuk, vagy csak épp társaságra vágynak, és ordítanak, amikor te dolgoznál.
2011. dec. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg is itthon DOLGOZOM az első pici mellett olyan a munkám ami végezhető távmunkában is. gyesen vagyok, és dolgozom csak itthon. a pici nincs bölcsiben itthon van velem. férjem van, van munkája bár nem keresi halálra magát. nekem jobban fizető állásom van. viszont ha a második baba miatt mégsem tudom vállalni a gyes-távmunka felállást akkor GYED-re jövök és akkor az nagy érvágás a családi költségvetésnek. mamák több 100km-re és több évvel vannak még nyugdíj előtt.


Viszont félek ha most nem vállalom be és marad csak az első pici mikor ovis korában fizikailag is visszamegyek és esetleg munkahely váltásom lesz akkor már nem fogok tudni még egy picúrt bevállalni...

2011. dec. 16. 00:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munka ez ha megkérdezhetem?Nincs esetleg felvétel?
2011. dec. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én ezen nem vaccilálnék, mert mi van ha 3 évig még nem esel teherbe? vagy akármi lesz és egy félévmúlva már nem is akartok tesót.


ha nem megy akkor ez van, akkor sem lesz rosszabb mint most.

2011. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hu ha tényleg van ilyen lehetőség akkor ird meg légyszi!Ilyen munkát keresek én is. Én is gyesen vagyok,jól jönne a kiegészités!
2011. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Két gyermekem van, a nagy 26 hós, a kicsi 7 hós. Végig dolgoztam és dolgozom mellettük, a nagyot nem vették fel bölcsibe, mondjuk nagyon nem is erőltettem. Napi 6 órát dolgozom mellettük, amikor alszanak vagy a nagyot elviszi apa, nagyi, nagyapa. Aztán persze este, miután lefektettem őket, folytatom. A férjem 9-20 között szintén dolgozik. Nekem nem volt kérdés, hogy vállaljam-e a másodikat, nagyon szerettünk volna kistesót. Szerintem remekül lehet csinálni a gyerkőcöket a munka mellett, ha a munkád nem időhöz kötött. Az enyém csak részben, munkaidőben segítenem kell az irodában dolgozó alkalmazottaimnak, este csinálom a lényegi melót. Ha akarod, mert Te úgy érzed, hogy szükséged van a munkára, na a pénz is jól jön, akkor lehet csinálni. Elhatározás kérdése, na meg időbeosztás. A napirendünk elég kötött, de a gyerekek megszokták. Azt is, hogy amikor anya telefonál, gépnél ül, akkor önálló játék van. Persze vannak jobb és rosszabb napok, de ez természetes. Én megőrülnék, ha csak a két gyerek lenne. Amíg szopizott a kicsit, 6 hós koráig, kicsit egyszerűbb volt mint most, amikor még főzni is kell neki külön. De gondolom egyre könnyebb lesz most már, lassan fognak együtt játszani. Szóval bátran, ha vágytok rá, lehet csinálni! :)
2011. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!