Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj ha 10 hónaposom még...

Az baj ha 10 hónaposom még nem integet, nem tapsol, nem mondd semmit, csak a maga kis nyelvén? Amúgy mászik, kapaszkodva megy, már ülni nem is akar!

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

elvileg én úgy tudom hogy az agy csak 1 éves kor felett éret ezekre. persze lehet közben elkezd, de az elsö évben a mozgásfejlödés nö iszonyat nagy ütemben. (tehetetlen gyerekböl járó gyerek lesz ez nagyon nagy dolog).

az agy munkája a mozgásfejlödés is. fizikailag a gyerek nagyon korán érett lenne már de az agy ad utasítást mindenre. így az hogy megtanuljon 1 év alatt járni óriási agyi munka.


beszélni semmi képpen sem kell 1 év alatt, még egy szót sem kell tudni. taps és integetés majd ha megáll a mozgásfejlödésben akkor kialakul. 10 hósan még tuti nem kell tudnia.

szerintem nekem olyan 11 hós volt a lányom mikor integetett, aztán pár hétre rá tapsolt.


de pl a kisbarátja akivel egyidösek már kb 10 hósan integetett mindenkinek megállás nélkül, de most 15 hósan még csak kapaszkodva jár. vagy is az agy másképp fejlödött náluk, ami szintén nem baj, söt jó is.

2011. dec. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyógytornász ismerősöm mondta, hogy egyszerre vagy értelmileg, vagy mozgásban fejlődnek a babák, a kettő nem megy együtt.A te babádat most a mozgás érdekli, a következő hónapban meg majd csitul ez, és értelmileg fog fejlődni, ezek váltják egymást.Az én lányom most 14 hónapos.Igaz, hogy már 8 hónaposan pápázott ( most már mondja is hozzá, hogy pá-pá), 9 hónaposan tapsolt, 10 hónaposan kimondta az első szavát.Most 8-9 szava van.De! Nem jár még, csak kapaszkodva lépeget, egy kézzel áll, a másikkal pakol, de önállóan még nem áll meg a lábán.Firkál a mágneses rajztáblára, tornyot épít, megfésüli saját magát, és minket, de mozgásban nagyon-nagyon lassan fejlődött, mászni is 11 hónaposan kezdett csak.Ő inkább okosodott, nagyon értelmes kislány.Viszont jártunk tornára, járunk ma is, keményen megküzdöttünk a kúszásért, a mászásért, mindenért.Nem egyformák a gyerekek.Egyébként nincs kőbe vésve, hogy mikor kell ezeket megtanulnia.Hidd el, sokkal kétségbeejtőbb, amikor a gyermekeddel minden egyidős baba már szalad, állásból leguggol, kapaszkodás nélkül stabilan áll a lábán.Az, hogy mikor tanul meg integetni, szerintem nem lényeges.Majd, ha érdekelni fogja, csinálni fogja!És mondania sem kell semmit ennyi idősen.
2011. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 hónapos a babám. Ha van kedve, int pápát, de tapsolni nagyon utál és ő is csak a saját nyelvén beszél. Mondja ugyan hogy mama, de szerintem ez nem a mamát jelenti, mert mindenre mondja :) Imád ülni, állni még jobban, kúszik, kézen fogva sétál. Én nem aggódom, hogy nem mondott még semmi értelmeset, majd fog ha itt lesz az ideje.
2011. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én lánykám is 10 hónapos. Nem tapsol, az nem érdekli.

Integetni pedig nem integet akárkinek! :)

Ha akar, akkor integet, és mondja is, hogy Pá-pá! De azt ki kell érdemelni. :D

2011. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nem aggódok én sem,csak érdekelt!
2011. dec. 18. 13:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 9 hónapos, ezek közül csak az integetést csinálja, de ahogy az egyik válaszoló írta, akárkinek azt sem. :) Gagyogni is csak itthon, akkor szokott, ha mi vagyunk, de konkrét szótagokat sem tudok nagyon mondani, amit mondana. 1 hónapja a babababa nagyon menő volt, 1 hétig, azóta az sem.

Ne aggódj szerintem.

2011. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

Mennyit foglalkozol vele?

Tanítgatod erre-arra?

Beszélsz hozzá eleget?

2011. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze,egész nap beszélek hozzá-vele!Tanítom is rá,de nem érdekli.
2011. dec. 20. 10:45
 9/11 anonim ***** válasza:

11 hónapos lányom kb 1-2 hete pápá-zik, és tapsol.A pá-pá-zást azt elég régóta csináltuk, olyankor amikor megy lefeküdni, vagy ha el megy itthonról valaki, akkor annak mindig pá-páztunk.Persze az elején csak én, meg aki elment az csinálta, aztán elkezdte ő is.A tapsolás meg úgy jött, hogy észre vettem, hogy ő csinálja, ezt egyáltalán nem is mutattam neki, csak kb akkor amikor 3 hónapos lehetett.Szóval el kezdte csinálni, én meg tulajdonképpen utánoztam! :) Azóta is nagy taps partykat csapunk!! :D

A mozgásfejlődés nálunk borzasztó korán ment!!!6,5 hónaposan már felült, rá 1 hétre felállt a lánykám, és már 1 hónapja kapaszkodás nélkül rohangál a lakásban.Eddig ezt fejlesztgette, remélem a többi dolog is ilyen simán fog menni.. :P

2011. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy ők tanulnak, az az úgynevezett késleltetett utánzás, ami magyarán annyit jelent, hogy mutatod, mondod neki a dolgokat lankadatlanul, ő meg egyszer csak elkezdi utánozni.

Kisfiam 14 hónapos, kb 1 hónapja pápázik, tapsol, de csak ha van kedve:)

Heteken keresztül mutattam neki hogy kell kacsintani(mindkét szemét összezárja) és egyszer csak elkezdte csinálni úgy, hogy nem is kértem, hogy csinálja.Persze akkor nagy öröm volt, hogy 'de jó, tudsz kacsintani':)azóta lelkesen kacsintgat:)

Azt, hogy mit mond a kígyó(sssz-sssz) szintén hetekig mondtam neki, van egy kis kígyós játéka, mikor azzal játszott akkor mondogattam, de semmi...hétvégén szüleimnél voltunk, ment a TV, mutattak egy kígyót, erre ő mutat a TV-re és sziszeg:)

Szóval ne aggódj, a befektetésed megtérül, csak majd akkor mikor babád akarja:))Mikor már összerakta a kis fejében a dolgokat, és úgy érzi tudja csinálni.

2011. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!