Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem furcsa, vagy ez...

Csak nekem furcsa, vagy ez így természetes? Van, aki még így csinálja?

Figyelt kérdés

Egy ismerős anyuka természetes módon szoptatja pár hónapos csecsemőjét, ez így nagyon rendben van. Csakhogy van még két nagyobb gyerek, és a 3 évest is ugyanúgy szoptatja. Oké, hogy van aki szeret sokáig szoptatni, de ez nekem nagyon nem tetszett, valahogy úgy érzem, az a tej a pici babáé, nem a nagyé. Persze, nem szóltam egy szót se, az ő dolguk, nekem mindegy, de megrázó élmény volt.

Mit gondoltok erről? (a szoptatás témakörbe ki se mertem írni...)


2011. dec. 29. 14:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Ha van elég teje, miért nem szoptathatná, gondlom ha nem lenne elég a nagytól megvonná.
2011. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Figyelj, ha nekik ez így jó... kárt nem tesz vele egyik gyerekben sem.
2011. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%
Háát ez nekem is durva...szeretek szoptatni, 14 hónapja szopizik kisfiam, de azt nem tudom elképzelni, hogy majd a tesója mellett ő is kapjon cicit.
2011. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%
Én nem szoptatnám 3éves gyermekem,szerintem is az a babát illeti.A másik dolog meg akkora gyermek már rendesen egyen.
2011. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy szopik, gondolom eszik rendesen is a hároméves. Így kisebb az esély a féltékenység kialakulására. Most nem is lenne jó megvonni tőle. Baja biztosan nem lesz, legfeljebb hozzájut ugyanazokhoz az immunanyagokhoz amikhez a kicsi. Attól, hogy a nagy is kap, nem jut kevesebb a kicsinek. Tehát szerintem rendben van.
2011. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nagyon gáz... ha az immunanyagokról van szó akkor fejje le és adja úgy a nagynak pohárból, a szoptatás szerintem nem való egy 3 éves nagy BESZÉLŐ ÓVODÁS stb. kisgyereknek.

De az ő dolga.

Ja és a másik ha így is csinálnám-tartanám jónak, biztos nem csinálnám mások előtt vagy nem számolnék be róla.

2011. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ok, én se gondoltam, hogy kárt tenne...ezért írtam, hogy az ő dolguk. Soha nem is szólnék bele, de előttem történt és megdöbbentem. Van bőven tej, nem a mennyiség a kérdés.

Azt mondjuk nem írtam, hogy a nagy már az új terhesség előtt elválasztotta magát. Tehát nem még mindig kapja a tejet, hanem újra.

És akkor aki szerint ez így rendben, mit gondolna, ha a 6 éves is szopni akarna újra?

2011. dec. 29. 15:14
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos, most, hogy a kis tesó megszületett az ötévesem

újra kérte a cicit (három éves koráig szopott) Többször is kérte, hogy ő is kaphasson. Megelégeltem.. Egyszer csak azt mondtam, itt van gyerekem, gyere. A cél előtt visszakozott. Tudtam, hogy már nem fog kelleni neki, mert már nagy hozzá. Ő csak kíváncsi volt, hogy neki lehetne-e. Azóta nem kérte.

2011. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Miért ne szoptathatná a 3 évest? Tv-ben láttam már olyan anyát, aki a 6 éves kislányát szoptatta. Ha nekik ez jó, akkor miért ne?
2011. dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem, "mit gondoltok erről".

Persze, hogy nem akarom megmondani, hogyan csinálják, nyilván azért csinálja, mert így jó nekik, ez nem is kérdés...Akkor, hogy egyértelmű legyen:


Tehát egy csecsemő mellett a már korábban elválasztott 3 éves is szopik ciciből anyatejet. Ez a szitu, idegen szeme láttára. Most már azon se csodálkoznék, ha kiderülne, hogy a 6 éves is szopik, de ő éppen nem volt ott.

2011. dec. 29. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!