Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vegyük meg a gyeekágyat,...

Mikor vegyük meg a gyeekágyat, hogy ne úgy érezze a kistesó miatt lett "kitessékelve" a kiságyból?

Figyelt kérdés
14 hónapos a lányom, a ksitesó aug-ban érkezik,mikor cseréljük le a kiságyat gyerekágyra???

2011. dec. 30. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó korán elkezded a készülődést, épp hogy csak megfogant a baba :) Szerintem ráértek vele, főleg, hogy még csak pár hetes terhes vagy.

Én mondjuk 6 hónapos terhesen alakítanám át a szobát, addigra már bőven látszani fog, most még nem is értené, hogy miről beszélsz, bár augusztusban sem fogja érteni, még nagyon kicsi lesz akkor is.

Csak annyit fog látni, hogy itt egy "valami" ami belekerült az ágyamba, a szobámba és anya mindig vele foglalkozik. Ezt nem fogod megúszni, bármikor is cserélitek le az ágyat.

2011. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
JAj, félreértetted, nem úgy gondoltam,hogy máris neki kezdek,csak kíváncsi lettem volna,hogy hasonló korkülönbségnél,ki mikor kezdett szobát átalakítani,új ágyban altatni ilyesmi:):)
2011. dec. 30. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:
3 hónappal a tesó születése előtt raktuk át a leesésgátlós ágyba a fiamat. Akkor volt 1 éves. Néhány nap alatt megszokta. A kiságyat már nem is szedtük szét ilyen rövid időre, hozzá volt szokva, hogy ott áll a régi ágya, de Ő nem alszik benne. így mire a kicsi megszületett, már nem kezelte saját ágyaként.
2011. dec. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Még azt akartam leírni, hogy én úgy tapasztaltam, a nagyágyat jobban szeretik a gyerekek, mint a babaágyat, talán mert önállóan tudnak ki és bemászni.
2011. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb. :) Nálunk 21 hónap különbség van a gyerekek között, és a nagyot 13 hónaposan szoktattuk át az új ágyába. Semmi gond nem volt, amikor a kistesó megszületett, és újra előszedtük a kiságyat.
2011. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szia!én Március 5-re vagyok kiírva,a lányom akkor lesz 2 éves.kb 2 hónapja vettük meg neki a leesésgátlós ágyikót,összeszereltük,és azóta nem is hajlandó máshol aludni.a kiságyat meg már mi sem szedtük szét,raktuk el.
2011. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is minél hamarabb, és a lényeg a "hogyan". Lehetőleg együtt válasszátok ki az új ágyat, esetleg, "nagylányos" új ágyneműt...stb. A cél, hogy végül ő akarjon új ágyat.
2011. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb, annál jobb. Én nem is szedtem szét a kiságyat, csak beraktuk az újat is a szobába, mondjuk annyira tetszett a lányomnak, hogy nem is akart volna máshol aludni, csak abban. :-) Aztán egy idő után elkezdtem neki mondogatni, hogy akkor ha már a kiságy üresen maradt, pont jó lesz a kistestvérének. Egészen megtetszett neki a gondolat (másfél éves volt ekkor) és nem volt semmi gondunk az ágyakkal. :-)
2011. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is augusztus a kistesó várható érkezése, és mi tavasszal megyünk ágyat venni a fiamnak.
2011. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mintha csak en irtam volna a kerdest :) Augusztus vegen fog szuletni a masodik, kisfiam akkor 20 honapos lesz. :) Jol jottek ezek a valaszok :)
2011. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!