Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál mikor mondhat...

Porcukormókus kérdése:

Hozzátáplálásnál mikor mondhatjuk, hogy kiváltottunk egy étkezést?

Figyelt kérdés

Az én 7hónaposom mindig kér cicit a tízórai után, ami néha elfogy, néha nem. Mivel még nem váltottuk ki a tízórait sem, ezért továbbra is igény szerint szoptatom, vizet nem is kap- kínálom neki, de nem fogadja el.

Szerintetek rosszul csinálom, hogy nem siettetem a dolgot? Vagy így nem is fogom tudni kiváltani egyhamar?

(félreértés ne essék, nem esik nehezemre szoptatni, csak aggódom, hogy elég neki az anyatej)


2012. jan. 1. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

akkor lesz kiváltva mikor nem kéri a cicit.

ördögi kör, mert míg nem itatod, nem fogadja el, addig a cicit fogja kérni és addig nem lesz kiváltva étkezés.

egyébként azt ajánlják, hogy a hozzátáplálás elkezdésével vezessük be az innivalót, szerintem egy gyenge teát pohárból megpróbálhatnál, kell már neki :)

2012. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom most lesz 8,5 hónapos, szintén igény szerint szoptatott. A hivatalos álláspont a hozzátáplálásról az, hogy 6 és 7 hó közt kell elkezdeni. A hivatalos irány szerint cicizés után, én a BLW-s irányvonalat követem inkább, és akkor adok neki mást, amikor úgy adódik, pl. mi eszünk, ilyesmi. A hozzátáplálás semmiképp sem jelenti az elválasztást. A WHO vonatkozó iránymutatása szerint a csecsemő legfőbb tápláléka 1 éves koráig ideális esetben az anyatej. Nekem rengeteg ismerősöm van, akiknél a gyerek 1 éves kora körül még gyakorlatilag csak cicin élt (értsd, nem evett napi 1-2 falatnál többet), és szerencsére mindnyájan tökéletesen egészségesek. A hozzátáplálást felesleges sürgetni, az itatást pedig még kevésbé kell. Az én fiam először 1 évesen ivott 1-2 kortynál többet. Akkor pedig már egy ideje kánikula volt. Én azt szoktam mondani, hogy az 1 éves korig (persze kb per sac) tartó időszak az ételekkel való első találkozás, ami egy játékos felfedezés ideális esetben. Új ízek, textúrák, színek, illatok, megannyi új élmény. Kár ebből aggodalmakkal teli procedúrát csinálni. Ha megkínálod akkor meg van a lehetősége, hogy elfogadja mind az ételt, mind a vizet. Bízd rá a választást nyugodtan. ;)
2012. jan. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!