Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem megy ilyen nehezen...

Porcukormókus kérdése:

Csak nekem megy ilyen nehezen a hozzátáplálás meg a napirend kialakítása?

Figyelt kérdés

Semmi nem jó a kislányomnak, ráadásul már a cicizésért sincs annyira oda (eddig igény szerint evett, össze-vissza), szóval kezd tele lenne a hócipőm az etetéssel- minden formában..

Ráadásul éjszaka is felkel mostanában, néha kétszer is, pedig már jóideje átaludta eddig. Gondolom kevés neki a nappali kajázás. A párom szerint éjszaka csak vizet kéne neki adni, akkor talán visszaszokna a folyamatos alvásra. Hát nem tudom... (pláne, hogy a lányom a cumisüveget sem nagyon tudja használni, szóval csak kiverném az álmot a szeméből, így egyszerűbb megszoptatni)

Szerintetek?


2012. jan. 2. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Én estére adnék neki több kaját. Esetleg lefejném, ha nem akar szopni, vagy tápszert adnék neki, ha nem akar az új ételekkel próbálkozni. Ha mind megette, és felébred mégis, na akkor adnék csak vizet. Mert szerintem azért kel, mert éhes. Az összevissza evés sem tesz jót neki...ha egyszer ki tudod próbálni (nappal), hogy kivárod a két etetés közt a rendes időt, biztos többet tudna enni egyszerre, tehát nem kérné a következőt idő előtt. Ha mégis, próbáld itatni többet, lehet, hogy csak szomjas.
2012. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyi idős?
2012. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2012. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most lesz 7hónapos, kb. egy hónapja próbáljuk kóstoltatni, de egyenlőre elég finnyás.. Még nem sikerült kiváltani egy étkezést sem, pedig szerintem rá férne, 7kg körül van. Lehetne kicsit pufibb.
2012. jan. 2. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
1-2. vagyok. Szerintem csak kitartóan csináld a kóstoltatást tovább, lehet, hogy még nem igényli, de el fogja fogadni lassan. A napirendet is próbáld kicsit feszesebben:)
2012. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Disi ***** válasza:
Nekünk sem nagyon megy a hozzátápi, kb 3 hete próbálkozunk 6 hós múlt. Most a tejpépet próbálom, hátha azzal megjönne a kedve a kanálhoz. Tegnap voltunk egy ismerősnél, pont vacsiztak a bébivel, megkínáltuk a másik babó rizspépjéből, és olyan ügyesen nyitotta a száját, hogy csak na. Nem evett ma sokat, de nyitogatta a száját és ez már haladás az eddigiekhez képest. Eddig almát, barackot és sárgarépát próbáltam. A napirendről annyit, hogy hol 7-kor kel, hol fél 11-kor, aztán csak vakargatom fejem :)))) Nem szoktunk mindennap ugyanakkor lemenni sétálni, mert hordom az ebédet, de nem minden nap, így nem megyünk le mindig olyan korán, de szerencsére ő nem érzékeny rá, úgyis elkezd nyűglődni ha mehetnékje van. Amúgy az én babóm is kb 1 hónapja kel éjszaka is enni, de nem tudom nappal "megtömni". Délelőtt alig eszik, este meg bepótolná, de nem bírja. A múltkor megevett estére 260 ml tápszert és ugyanúgy kelt 4-kor és betolt még 170-et. Ha éhes, hiába adsz neki vizet. Apára ne hallgass, ő is csak ötletel, csak neki nincsenek anyai ösztönei :))). Én eddig ha valamiben a férjemre hallgattam a saját megérzésem helyett mindig megjártam. Így lett pl. szopási sztrájkunk annak idején :(((
2012. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!