Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlesztés?

Mozgásfejlesztés?

Figyelt kérdés

Kislányom most lesz 3 hónapos.Szeretném a mozgását fejleszteni,csak sajna nem tudom hogyan.Segítenétek?Hason feküdni utál,pár percre minden nap hasra teszem de csak nyűgösködik,nem szereti.Háton fekve figyel mindenre,szépen forgatja a fejét és a lábacskáit is néha felhúzza.Vállamon és félig ülő helyzetben ügyesen tartja a fejét.Arra hogy hamarosan átfordulna, semmi jel nem utal,pedig elég sokat tornáztatjuk,görgetjük hátról hasra.Kicsit már el vagyok keseredve.

Tudnátok tanácsokat adni, tapasztalatokat megosztani. Ha esetleg valaki tud olyan weboldalt,ahol vannak ilyen fejlesztő gyakorlatok,kérem küldje el!

Előre is köszönöm a válaszokat


2012. jan. 2. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Fiam is ilyen volt, nem szeretett hason lenni. 3.5hósan fogta magát és a hasára fordult, azóta imád hason lenni és ugy nyúl a dolgokért nézegeti stb. Ha orvos nem mondta, hogy kell tornáztatni akkor ne erőltesd szerintem.
2012. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jajistenem, ráér még megfordulni! Az én fiam ugyanezt csinálta 3 hónaposan, majd négy hónaposan megfordult. Én annyit segítettem neki, hogy a kezét megfogva oldalra fordítottam, illetve félig ő fordult. De ezt is csak akkor, amikor láttam, hogy már nagyon fordulna. Tedd sokszor hasra, amennyit bír, annyi időre. Tegyél a karja, melkasa alá egy összegöngyölt pokrócot, törölközőt, így könnyebb lesz neki hason.

Nem bántásból mondom, de nagyon sok anyuka irreálisan hamar vár dolgokat a babáktól. Minden szakember azt mondja, hogy megfordulni 3-6 hónapos korukban "kell", de lehetnek eltérések. De nem kell már minimum korhatár elérésénél aggódni. Majd öt hónaposan, ha semmit sem csinál, akkor talán, de még az is simán belefér!

2012. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kerria ***** válasza:

Hason fekvés:

[link]

6. pont, ha megnyitod ezt az oldalt.


Nem ismerem ezt a párnát, én nem használom (még), 1 hónapos a babám, és jobban szeret hason lenni mint háton, így valószínűleg nem lesz rá szükségünk. Az egyik babás-mamás oldalon találtam rá múltkor. Kérdésed olvasásakor jutott eszembe, nézd meg milyennek találod.


Mozgásfejlesztésben sajnos nem tudok tanácsot adni, abban szerintem a védőnő, vagy a gyermekorvos tud segíteni.

2012. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kerria ***** válasza:

Ismét én, szerintem a második hozzászólónak maximálisan igaza van.


Ne aggódj emiatt, van amelyik baba hamarabb fordul, de később beszél... minden gyerek más. Lehet a Te babád majd járni fog előbb :)

2012. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kerria!

Megnéztem a pocifix párnát és képzeld nekem van egy hasonlóm itthon, úgyhogy kis is próbálom.

Köszi hogy felhívtad rá a figyelmem!

2012. jan. 2. 18:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!