Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejet mikortól adtatok? És...

Tejet mikortól adtatok? És milyet - hány százalékosat?

Figyelt kérdés

Lányom két hét múlva 1 éves lesz és arra lennék kíváncsi, hogy ti mikortól adtatok tejet a tieiteknek? Tejtermékeket már kap 8 hónapos korától, semmi baja tőlük.

A védőnőnk azt mondta, hogy 2 éves korától adhatok csak tejet neki, de nekem ez nagyon későinek tűnik. Eddig úgy gondoltam, hogy 1 éves korától szép lassan bevezetem neki a tápszer helyett... (2 hetes kora óta kellett adni neki pótlást) Most ez a 2 éves dolog kicsit meglepett... Ti hogy látjátok? Hogy csináltátok?


2012. jan. 2. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 1 éves koráig kb tápszert adtam tejem sem sok ideig 4 hónapig volt...

én is szépen lassan bevezettem a tej termékeket,és valamivel 1 éves kora elött már adtam neki tejet..2.8asat forralva..a forralást most másfél évesen már elhagytam...mivel rengeteg tejet iszik kérdeztem a védőnőt nem lesz e baja ennyi tejtől napi szinten este éjjeli evés helyett is azt ivott követelte szilásd ételek evése után is nappal..azt mondta hogy max majd megútálja de semmi más baj nem lehet..

ha nem pöttyösödött be akár csak egy kanál tejetrméktől akkor nem allergiás rá,így már most is adhatod forralva szűrve,,az enyémek annyira szerették hogy utána a tápszert már nem is ették mert ugye más ízű....

Jól csinálod,nyugodtan...forralni szűrni langyosan hogy a tetejéről ne kerüljön bele a dolog,ha kihül mert bemérgesedik a kicsi ha emiatt eldugul a cumisüveg:-))

2012. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Hát erről lehetne vitatkozni..Mindenki máshogyan látja.Az enyémek másfél évesek elmúltak,mikor fokozatosan bevezettük a tejet nekik,már nem is fogadták el a tápszert,mert persze a tejnek jobb íze van.Kizárólag jó minőségű 2.8-as magyar tejet kapnak,nem ilyen akciós 100 ft-os lengyel,ukrán stb. tejet.Azt azonban el kell mondanom,hogy azóta sokkal betegesebbek,mióta tejet kapnak.1 évesen én még nem váltanék tejre,megvárnám legalább a tavaszt.
2012. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy olyan téma, amiről vitatkoznak, pont azért kérdezem a tapasztalatokat. :)

Anno ezt is másképp csinálták ugye anyáink... ami persze nem volt egyáltalán jó úgy, de hát akkoriban az volt "a jó" legalábbis azt mondták nekik.

Érdekes, mert én pl 4-5 hónaposan már kaptam feles tejet és semmi bajom tőle, beteges sem vagyok. A hugom viszont 2 éves koráig szopizott és nem is kapott addig tehéntejet, most viszont laktóz érzékeny. És a nővérem is.

Szerintem a családból kb. csak én nem vagyok....

2012. jan. 2. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Ahogy betöltötte a kislányom az 1 éves kort elkezdtem szoktatni a bolti tejhez.(kb.8hónapos korától kapott tejtermékeket)Először csak reggel kapott rendes adagot,én nem kevertem neki semmivel.Mikor láttam hogy nincs tőle gond utána már este is azt kapott,kb 13 hónapos kora óta.2.8-as tejet adok neki felforralva,már 21 hónapos de én még forralom neki.Én biztos nem adnék 2 éves koráig tápszert.
2012. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy éves kora körül, talán 11 hónapos lehetett, amikor először kóstolta. A saját tehenünk kezeletlen, nyers tejét kapja (magyartarka, úgyhogy kb 4%-os zsírtartalmú a teje :) :)).


Szerintem is túl óvatoskodós a 2 év, most ár nyugodtan megpróbálhatod. Nyilván, óvatosan, hátha kipattog tőle. Mindenképpen frisset adj neki, ne UHT-t. Ha teheted, tejautomatából vásárolj, vagy termelőtől (nem tudom, tifelétek van-e erre lehetőség) - ha félsz tőle, forrald fel.

2012. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
AZ én kislányom 3 héttel 1 éves kora előtt kapott rendes 2.8-as tejet,mert a tápszer látványától is sikított már.Semmi baja nem lett tőle!Most 16 hónapos és el nem aludna este a tej nélkül,és reggel is azt kéri először.
2012. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1éves kora után 2héttel kapott tejet(akkor fogyott el a tápszer),házit vagy 3,5%-os boltit.

Kb 1,5éves koráig forraltam mindkettőt,most már csak a házi tejet.

21hónapos a kislányom.

2012. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!