Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos, tápszeres baba...

6 hónapos, tápszeres baba kb.1-1,5 hónapja nem akar enni semmi "szilárdat"! Kétségbe vagyok esve. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

volt más is ilyen helyzetben? pedig minden szépen indult... igy hogy vezethetném be neki az új izeket?a védőnő azt mondja ne aggódjak,mert szépen fejlődik, majd fogja kérni. de ez engem most már egyáltalán nem nyugtat meg. ha igy haladunk 1 évesen is, csak tápszert fog enni. jah, mellesleg most bújik az első két fogascskája, már érzem, hogy hegyes. segitsetek, légyszi tanácstalan vagyok.


előre is köszönöm.


2012. jan. 3. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak nyugi, az is lehet, hogy a foga miatt utasítja el a szilárd ételt.

Az, hogy nem akart enni, jelentheti azt is, hogy ő ösztönösen tudta, hogy korai a hozzátáplálás (hiszen attól, hogy tápszeres, még ráér a hozzátáplálás 6 hónapos koráig).


Nem kell ennyire megijedni, kezdd el most bevezetni, mintha most indulna a hozzátáplálás. Igaza van a védőnőnek.

2012. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaz a korai hozzátáplálás híve vagyok,de most azt mondom várj egy kicsit.Nem kívánja a szervezete. Ne aggódj,időnként kínáld meg és ha nem kell ne erőltesd! Majd ha kívánja a szervezete,akkor eszik.
2012. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én voltam ilyen cipőben pont pár hete, de nálunk összesen 4 napig tartott ez a sztrájk.

Ami meglepő volt, hogy nálunk a tízórai és az uzsonna is kivan már váltva (nagyon hamar tért át magától) és nem volt hajlandó se gyümölcsöt se főzeléket enni. Tápszert is úgy ette, hogy közben nyűgösködött és hol fel-fel sírt.

Volt, hogy egy etetés 1 órán át tartott. Hol felvettem megvigasztalni, hol pedig bekapcsoltam valami monoton zajt. Akkor jobb volt a helyzet, mert arra figyelt.

Végül észre vettük, hogy ott vannak a fogai és a 4. napon pedig már uzsonnára nem kérte a tápszert újra, hanem a szokásos gyümölcsadagját.


Ha nem akar enni, akkor pihentesd és adj neki tápszert. Lehet, hogy a te gyermeked jobban reagál a fog növekedéssel kapcsolatos érzékenységekre.

Nézd meg napközben, hogy a foggal kapcsolatos dolgok, mint pl. nyál, ököl rágás, etc. tapasztalható-e?! Ha igen, akkor valószínű, hogy a foga miatt van.

Ha nem, akkor meg nincs még megérve a szervezete a hozzátápláláshoz.

2012. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Helló sorstárs :D

Pont ezt játsszuk kislányommal, mi is tápisok vagyunk és elég hamar megkezdődött a gyümi bevezetése! Gyönyörűen ment minden mostanáig, volt íz ami nem tetszett de 2 nap múlva két pofára nyomta! Most viszont............... Ki vagyok! Egyrészt van hogy 4 óra hossza elteltével sem kell neki a szilárd, a tápi is csak akkor ha le van fáradva és szinte bealszik rajta ami eddig nem így volt :( Szóval nem is akarom erőltetni de a másik az hogy nekem ő bukós még mindig és akárhogy is de muszáj ennie hogy ne fogyjon (hál'isten eddig csak hízik) Szóval amit én tehetek az csak az hogy türelmesen megvárom a fogakat és remélem azzal vége is ennek a nem enni akarásnak :( Én hiszem hogy csak a fog az :) Hidd te is! Kínáld többször :) Én egyenlőre itt tartok! Kitartást :)

2012. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!