Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet újra "próbálkozni"...

Mikor lehet újra "próbálkozni" tejalapú tápszerrel, pépekkel?

Figyelt kérdés
Most 3 hónapos babámat ekcémássá tette a tej alapú anyatejpotló tápszer.A napi 6-7 anyatejes étkezéséből akkor 2x kapott belőle, orvos megnézte, felírt másik tápit HA-s valamint fenistil cseppeket kapottés szépen elmúltak a piros sörcök.Orvos azt mondta,valószínű kinövi.Nemsokára megyünk dokihoz, de ha valaki volt hasonló cipőben, kiváncsi lennék, ilyenkor mi volt velük?Úgy értem mikor próbáltak "sima" tápit utána?Csak attól tartok hogy nemsokára jönnek a tejbepapis cuccok és nem szeretném ha szenvedne tőlük:(Vagy hogy lehet ezt egyáltalán megtudni?
2012. jan. 6. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg 6 hós korban meg lehet próbálni a simát, ha az orvos engedi. Nálunk 4 hósan derült ki a tejallergia, ezért nem próbálkoztunk 6 hósan sem, 1 évesen megyünk terheléses vizsgálatra.

A pépeket rizspéppel helyettesítem, ezt a tápszeréből készítem, de vannak már HA-s pépek is. (Mi már a kimondottan tejallergiásoknak való tápszert kapjuk, mert nálunk tuti az, de a HA nem kimondottan arra van, de mindegy. És az is tejalapú, a szóján kívül minden tápszer tejalapú.)

2012. jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

mi teljesen kihagytuk a tejpépeket, egy volt amit ehetett na meg a sinlacot. 20 hónaposan tértünk át a tejre, szerencsére kinőtte.

minél tovább várjatok, nem tudom mikor derült ki az allergia, de ugye max. 3 hónapja, hát annál jóval több idő kell, majd 1 éves kora körül próbáljátok meg.

azért nem érdemes próbálkozni mert felerősödhet az allergia

2012. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!