Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki, akinél begyulladt...

Volt valaki, akinél begyulladt a köldökcsonk?

Figyelt kérdés

2012. jan. 7. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekünk nagyon lassan alakul, 2 hetes a lányom, de még mindig olyan trutyis, és nehezen szárad, a dokinénink nem mondta, hogy gyulladt lenne, de tény, hogy a fiamnak anno, sokkal hamarabb leesett, most kínlódunk vele.

Miből gondolod, hogy nektek begyulladt?

2012. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Orvos mondta,hogy begyulladt? Nagyon komolyan kell venni a tisztitását,veszélyes ha elfertőződik,hashártyagyulladás is lehet belőle ami életveszélyes. Ha bármi gyanusat észlelsz a köldökcsonkkal kapcsolatban,azonnal mutasd meg orvosnak
2012. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Èn külföldön élek és itt nem szabad tisztítani vagy hozzá érni. föleg nem alkohollal.Az alkohol kiszárítja rettenetesen a bört is ott, és az is csinálhat fertözést.


Minden nap megnézte a védönö és ha egy ici picit is pirosnak látta akkor öntött rá speckó hintöport. kb 2 hét mire leesik teljesen. addig én nem is fürdettem.

2012. jan. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Két hétig nem fürdetted a gyereket? És nem tisztitottad le a csonkot, ami gennyes,véres?

Hát oké, hallottam angol, büdös gyerekről, akiket nem fürdetnek és ápolnak, de azt hittem viccelnek meg túloznak. De eszerint tényleg komoly, és valaki még ezzel büszkélkedjen és ezt állítsa követendő példának. Hát igen.

Abban igazad van, hogy az alkohol szárít, ezért nem szabad gyakran használni, de azért fürdés után illő áttörölni. Illetve a köldökcsonk kezelésének az a lényege a nyers húst elszárítod és ezért szárad le. És akkor pikkpakk leesik, nem gyulladhat be.

Lehet nem emeled ki és nem jól kezeled.

2012. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi mindig át törölgettük alkohollal egy kicsit és utána hintőporoztuk, nekünk tökéletesen leesett és helyre jött és most nagyon szép kis köldököcskéje van a9 hónapos fiamnak! :D Nem kell ebből akkora hacacárét csapni, csak hintőporozzatok rendesen és nem lesz semmi baj!
2012. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es! Fölöslegesen támadtad le a 3-ast. Ha Ő külföldön él, akkor az ottani szabályokat követi, hiszen azt várják el tőle. Olaszországban sem fürdetik meg a babákat 2-3 hetes korukig, és bár a barátnőm itthon szült, a férje olasz, és nem engedte neki a fürdetést. Nem lett semmi baja. Minden nap áttörölték nedves pelenkával, és ennyi.

A köldökcsonról még én sem hallottam, hogy nem szabad hozzányúlni. Az viszont tény, hogy nem egyformán gyógyul a babáknak, és figyelni kell, hogy nem pirosodik-e be.

2012. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nem gyulladt be, hanem begombásodott. Talán amikor fürdettem, víz érte, vagy nem tudom, hogy mitől. Pedig nagyon vigyáztam. (Talán tényleg jobb, ha nem fürdetik a babát, amíg le nem esik a köldökcsonk, hanem csak áttörölgetik nedves pelussal.)

2 hetes korában még mindig nagyon váladékozott, sajnos más okból kórházba kellett mennünk, ott mondták, hogy gombás a köldöke. A doki csinált vele valamit, azt hiszem lápiszolásnak hívják. 2 nap alatt teljesen meggyógyult tőle.

De azt hallottam, hogy a köldök nagyon komoly dolog, szóval, ha kételyeid vannak, mutasd meg a gyerekorvosnak.

2012. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bizony ez nem anglia, hanem németország. ès itt nem szabad a babát fürdetni míg a köldökcsonk le nem esik.

De tudod a nagyanád sem fürdött ám minden nap és anyádat sem fürdette le minden nap, még sem volt se mocskos se büdös, mert már náluk is volt edény benne vizzel amivel áttörölték a gyerekeket meg magukat is és nem voltak se koszosak se büdösek, ja és még ekcémásak és böralergiájuk sem volt, ami manapság a babák 50% (ilyesztö adat) jellemzö.


Ja és képzeld el, hogy miután megszületett a babám, egyböl a mellkasomra tették és több mint egy órát ott pihegett rajtama picurka, nem mosták le, nem vitték el, úgy varrt össze az orvos, hogy a gyerek ott pihegett rajtam. szinte észre sem vettem hogy össze varrt mert a gyerekkel voltam elfoglalva. Aztán levette a bába ott mellettem átnézte (kiderült hogy a pontozást vérvételt még ott a köldökvérböl megcsinálták ahogy kiemelték), és becsomagolta. Nem mosta le hagyta hogy az áldott jó magzatvíz rászaradjon, ami egy természetes védelm a börnek. Majd pár óra múlva a szombámba jött egy ápoló aki elvitte a bébit (férjemmel együtt) és kicsit áttörölte, de a fejét egyáltalán nem mosta meg, tilos volt a magzatvíznek úgy kellett leszáradni a fejéröl. meddigre mentünk haza már teljesen leszáradt neki.

minden nap a korházban is átöltöztették friss ruhába és lemosták vizes pelenkával.

2012. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére semmi gond nem volt. Alkoholoztuk plusz hintőpor, ki sem száradt. Ha jól emlékszem max. 1-1,5 hét múlva már lent is esett.
2012. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hű, mit nem mondasz, komolyan, ez így van? Hát ledöbbentem, volna, ha nem ugyanígy lenne Magyarországon is. 6 éve mikor szültem pont így volt, az anya mellkasára rakták a babát, lekapcsolták a villanyt és két óra múlva vitték el a babákat, addig apukával-anyukával ott maradhatott, kivéve persze ha probléma volt, de gyanítom, bár lehet Németország már annyira fejlett, hogy hagyják meghalni a babákat és ha leszáradt a magzatvíz élesztik újra. De el tudom képzelni, akkor elviszik előbb és elrendezik. De teljesen egészséges csecsemőknél így van Magyarországon is.

De a kórházban is mindennap fürdették a babákat. és nálunk már anyukám és nagyanyám korában is így volt, minden egyes nap lefürdették a gyereket és fürödtek az emberek.


És fenntartom, mert nem szokásom hasra esni a nyugat előtt, csak azért, mert az nem Magyarország és nem Kelet Európa, hogy ez az igénytelenség netovábbja.

Ahogy egyébként minden amerikai filmben gúnyolódnak is rajta.

Azt meg, hogy büdösek ezek a gyerekek, nem én mondtam, itt írta valaki, miért igénytelenek a külföldi emberek, hogy nem fürdetik a gyerekeiket-talán egy bébiszitter volt. Hittem is meg nem is, de te megerősítetted, valóban így van.


És megdöbbentem, komolyan. Nem gondoltam volna. De ezt meg engedd meg, hadd döbbenjek már meg. Ne te mond meg onnan messziről mit tartsak alapvetőnek és mit igénytelenségnek.

2012. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!