Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumizás vagy az újszopás a...

Cumizás vagy az újszopás a roszabb?

Figyelt kérdés

A kislányom 20 hós és soha nem volt cumija, így rákapott az ujjára. Nagyon sokat bekapja napközben is és mellé a másik kezével a fülecskéjét fogja. Már színte egy kis púpocska is van az ujjacskáján, annyit szopogatja.

Szerintetek jobb lett volna ha cumira szoktattam volna?

Az ujjszopásról nehezen fog leszokni?

Nálatok cumi van vagy ujjacska vagy egyik sem?

Köszi a válaszokat!


2012. jan. 10. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyereket nem lehet szoktatni, hogy cumizzon vagy az ujját szopja. Ő választ.


Az enyém egyiket sem csinálja, 1 éves.


Mikor csinálja ezt a lányod? Nem lehet, hogy akkor, amikor álmos vagy valami számára kellemetlen szituációban találja magát?

2012. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet szerintem se erőszakkal szoktatni!

Az első gyerekem ujjszopós volt, a cumit soha el se fogadta egy perce se! Szépen le is szokott róla magától, a te gyereked is le fog.

A második gyerekem se cumit nem fogadott el se az ujját nem szopta, a harmadik pedig csak cumival tud elaludni.

3 édestestvér, és mind különböző. Ne edd magad, hogy mire kellett volna szoktatni. Ha ő nem akarja úgyse ment volna.

2012. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az ujjszopás a rosszabb, mert arról nem tudod leszoktatni. A cumit elveszed nincs, kész. Az ujja mindig ott lesz neki, azt nem veheted el tőle, sokszor még az 5-6 évesek is cumizzák az ujjukat. Persze ettől nem vagy rossz anya, lehet, hogy a cumit el sem fogadta volna, vannak ilyen gyerekek. Az én fiam cumizik.
2012. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
70%

"Felelőtlen, szánalmas szülő vagy. Mit gondolsz mire van a cumi? Remélem lefoszlik az ujja..."


Hogy lehet ilyet mondani egy anyának?? Ő csak aggódik és szeretne tanácsot kérni ,de nem ilyen válaszokat vár. Civilizált emberek vagyunk! A kicsinek ,hogy lehet ilyet kívánni? Inkább nem mondok semmit ,de ez a saját szegénységi bizonyítványod.


Nos. Szerintem nincs baj azzal h szopja az ujjacskáját. Én is ezt csináltam pedig nekem még volt cumim is ,de az nem kellett ,mert nekem jobb volt az ujjam bekapni. :) Lehet h ciki ,de kb. 12 voltam mikor leszoktam erről. Most vagyok 20 és nincs semmi bajom. Kérdezd meg azért a védőnőt ,meg próbáld meg a cumira szoktatni ,de ha nem megy sztem az sem baj. Jó egészséget kívánok neked és babának!:)

2012. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy szabadon választható dolog, vagy megtalálja vki az ujját, vagy a cumit választja vagy egyik sem kell neki. Szerintem vmi megváltozott az életében, életetekben és ez pótcselekvés.Feltéve ha ez most alakult ki.

Az én lányom 3hós korától kb 6hós koráig ujjszopós volt, aztán elfogadta a cumit, most épp már csak cumis és csak az elalvásnál, tehát van ilyen is, h elhagyja az ujjszopást.

Egyetlen dolog amit tehetsz h ne frusztráld vele, ne vedd el tőle,ne szólj rá mérgesen miatta, hanem próbáld kideríteni mikor teszi ezt, álmos, ideges, vagy családi problémák és ezt megszüntetni.És ugye ha játszik, ahhoz kell a keze, nem tudja sem a fülét fogni, sem az ujját szopni, foglald le! Nincs semmi baj, ki fogja nőni, mint mindenki:-)

2012. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem egyik húgom alsóban még bőven szopta az ujját, sehogy nem lehetett lebeszélni.

Én cumiztam, erőszakkal elvették tőlem (na jó, a mikulás volt...) de az nagyon rossz volt.

2012. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az elsővel meg nem foglalkozom!

Pár napja rátaláltam egy cumira amit valamikor lehet a kórházi csomagban kaptunk még, de akkor nem fogadta el, most képzeljétek bekapta és nagyon tetszett neki. A család lehurrogott, hogy nehogy már most adjak neki cumit, hogy rászokjon 20 hónaposan. Lehet rá szokna, de nem tudom mit tegyek.

2012. jan. 10. 21:41
 8/15 anonim ***** válasza:
9%
Egyértelmű hogy az újszopás a rosszabb.A cumit előbb-utóbb eltudod venni tőle de az úját nem.Nekem is van egy ismerősöm ő is szopta az úját,még iskolás korában is.Az úja el volt már vékonyodva és a fogai is előre állnak.
2012. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szóval, a kislányom 3 hónapos és az ő saját döntése volt az, hogy csak és kizárólag az elalváshoz kell neki a cumi, amit a végén ki is köp! Az ujját viszont szopja! Ez van!
2012. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a rosszabb!

A kisfiam cumis volt. 2 éves korában eldobta, szó szerint és onnantól nem is kérte.

A lányom is kapott cumit, de öklendezett tőle. Az ujját szopja, kb 2 hónapos korától, de csak alváskor, vagy ha valamiért nyűgös. De már a pocakomban a szájában volt az ujja, azt UH láttuk. Pár hét múlva 2 éves lesz, és nem hiszem le tudom mostanában szoktatni róla. Ráadásul épp fogzik, a nagy örlői jönnek.

2012. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!