Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babátok étrendje hogy...

6 hós babátok étrendje hogy néz ki? Hozzátáplált babákra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Csak tápszeres, születésétől kezdve. Mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Kiváltottuk már az ebédet főzelékre és tízóraira a tápszer után, kap gyümölcsöt, néha keksszel. Hogyan tovább? Mikor váltsam ki a tízórait teljesen? Uzsonnára mit érdemes adni?
2012. jan. 11. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
6 hónapos anyatejes a lányom. Mi is 4 hónaposan kezdtük. A tízórai már ki van váltva. Meg mellette szokott kapni fürdés előtt tejpépet. A többi szopi. Uzsira szerintem a tejpépet fogom betenni, csak azért adtam eddig pancsi előtt, hátha átalussza az éjszakát. Meg még gyümölcsrizst terveztem uzsira. Az ebédet meg még 1-2 hónapig nem szeretném kiváltani, hogy szopizhasson még.
2012. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi is lassan 6 hónaposak vagyunk és mi is 4 hósan kezdtük. (Anyatejes-tápszeres a kezdetektől) Mi a tízóraival kezdtünk, akkor gyümölcsöt kap. Reggeli szopi+tápszer. Ebédre most kezdtük a főzeléket pár napja, szerintem hamar ki fogjuk váltani, mert úgy veszem észre, hogy szívesebben eszi, mint a tápszert/cicit. Lassan majd megy bele a husi is... Mivel uzsira amúgy is tápszert kapott általában, azt egyszerűen kiváltottam tejpépre. Vacsira tápszer+szopi.Igazából az a lényeg, hogy megegye a napi fél liter tejalapút (tápi,tejpép). Uzsira adhatsz tejpépet, tejberizspépet, de van, aki főzit vagy gyümit ad. Szerintem lassan kiválthatod a tízórait gyümire (én néha keverek a gyümibe tápszert,tejpépet, hogy több legyen a tej mennyiség). A keksz jó a gyümibe, attól laktatóbb.
2012. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 11. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Tízórai gyümölcspép, ebéd zöldségpép, uzsonna tejpép v tejberizspép. és mindegyik után egy kis forralt és lehűtött víz v babavíz.
2012. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!