Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van ahol a tesóknak ugyan az...

Van ahol a tesóknak ugyan az a bútora van?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy ha jön a tesó akkor egyböl kiteszik a rácsosból a nagyobbat (habár sokszor még 2 éves sincsen)hogy a tesónak legyen rácsos. Ezt megértem ha a rácsos nem átalakítható. De legtöbb ember már átalakítható ágyat vesz. Akkor miért nem vesznek ugyan olyan bútort a tesónak is? Föleg ahol van 2 gyerekszoba és hely.


Nálunk 21 hós lesz a gyerekem mikor jön a tesó. van 2 gyerekszoba, és mindent mégegyszer megakarunk venni. àgy, pelenkázó, szekrény, mert minden átalakítható sima szobává, és 5 éves korig simán használható, majd lehet ebböl a bútorcsaládból normál ágyat és éjjeliszekrényt kapni. (ha meg mást akarunk akkor majd 5 évesen kapnak újjat)

csak mi gondolkodunk így?


2012. jan. 13. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, a fiam még nem volt 20 hós, amikor megszületett a hugi. Már 17 hósan kapott új ágyat, hiszen úgy is kellett volna neki előbb-utóbb. 18 hósan átköltözött a rácsosból (nem volt átalakítható, nem is akartunk olyat), a rácsos ment a tesónak. Pelenkázót kivettük a szobájából, úgy sem használtuk már, ment a hugi szobájába. De még a szekrényei közül is vittünk át, mert neki már hasznosabb darabokra van szüksége. Miért nem vettünk még egy garnitúrát? Mert hát egy 20-21 hós gyerkőc már nem baba, nagyon hamar kelleni fog neki a normális ágy, saját asztalka, szék, miért tartanánk/vennénk két garnitúrát pár hónapig? Az átalakítható pelenkázó egy 2 éves gyereknek nem túl hasznos darab, viszont remekül elfér a helyén egy saját sátor vagy íróasztal-játszóasztal. Egyébként a fiamnál külön élmény volt, hogy ő kapott új bútorokat, az ő szobáját rendeztük át újra-szépre. A huginak meg úgy is új volt minden. :)
2012. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg a válaszomért, de

nem mindenkinek van hely két gyerekszobának,

nem mindenki tud kiadni annyi pénzt, hogy mindkét gyereknek legyen külön szobája bebútorozva és én személy szerinte feleslegesnek is érzem, főleg az első pár évben,

és az sem biztos, hogy még ha lenne is hely a jét gyereket külön szobába akarné tenni.

Nem biztos, hogy csak ti gondolkodtok így, de más lehet hiába gondolja így nem theti meg.

2012. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

elsö


persze ha nem átalakítható, telejsen felesleges megvenni 2 rácsoságyat. nem is erre gondoltam.

hanem rengetegen átalakítható rácsost vesznek, itt a forumon és barátnök is nagy újsággal mondják, hogy áh mi átalakíthatót vettünk, majd mikor jön a tesó nem átalakítják hanem újjat vesznek.


második, nha nincs hely eleve nem veszek 2 pelenkázót mert nincs hely hozzá. nem erröl beszélek. hanem ahol hely van.

2012. jan. 13. 14:40
 4/11 anonim ***** válasza:

ha egy 21 hónapost sikerül pelenkázón tisztába tenned és még el is fél, gratulálok. Én már a 16 hósommal is hadilábon állok, mindig feláll, elmászik, lemászik. Mikor ő született a nagy 22 hós volt, simán a földön, vagy a kanapén pelenkáztam. És fél év múlva meg már szobatiszta volt.

A nagy 14 hós volt mikor megkapta a leesésgátlós ágyat, az ő régi rácsosát kaptuk és elég rozoga állapotban volt, így a tesónak vettünk másikat, pelenkázóval együtt, mert a nagynak nem volt külön pelenkázója, hanem a ruhás komódjára volt rátéve a pelenkázólap. A kicsinek viszont olyat tudtunk ismerőstől venni amihez volt pelenkázó szekrény is, meg egy kis ruhásszekrény.

Tavasszal költözünk, a kicsi megkapja a leesésgátlós ágyat, a nagy a kanapét. külön szobájuk lesz, most egy van.

Egyikük megkapja a családból való fehér ifjúsági szekrénysort, másikuk meg a melévő bútorokat. Majd ha egyszer lesz pénzünk, és iskolás korúak lesznek, akkor kapnak szerkénysort, meg olyan ágyat amivel felnőnek, illetve íróasztalt.

2012. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én veled értek egyet, ha két kicsi lenne én is inkább vennék egy másik kiságyat az új jövevénynek. Úgy látom mostanában nagy divat a babákat másfél éves korukban heverőre fektetni, mindenki veszi a leesésgátlós ágyat az ilyen pici gyerekeknek, nehogy a személyiségi jogukban sértsük őket, had jöjjenek ki az ágyból amikor nekik tetszik.

Én abszolút ellenzem ezt, azt gondolom, hogy ameddig csak lehet, bent altatom a rácsos ágyban a lányomat, majd ha már elég érett lesz értelmileg, akkor leveszem a rácsot és átalakítom gyerek heverővé, így kiszolgál ez az egy bútordarab 4-5 évet. Akkor lesz 140 hosszú az ágy. Ez tapasztalat, mert a nagyokkal is így csináltam és semmi gond nem volt, nem őrjöngtek, hogy szedjem le a rácsot és simán elfértek még kb 5 éves korukig kb.

Utána emeletes ágyat kaptak, akkor még nem volt külön szobájuk.

Itt szerintem nem a pénzről, nem a szoba számról, hanem divatról és elvekről van szó.

Hiába veszik meg az átalakítós ágyat, lépten nyomon azt hallják, hogy ne aludjon már a baba kiságyban, ezért gyorsan kiveszik, nehogy a szomszéd megszóljon, vagy kinevessen.

A legjobb barátnőm is kinevet, hogy még mindig kiságyban altatom a lassan 2 éves lányomat, de engem nem zavar.

Az viszont nagyon zavarna, ami náluk folyik, össze vissza vándorolnak a gyerekek a lakásban, nem találják a helyüket, hol kint alszik az egyik a kanapán, hol a szülői közös ágyban, hol a földön. Ez mind azért, mert már 1 évesen saját heverőt kaptak:(

Ja, és a pelenkázót is használom mind a mai napig, én fogok a szőnyegen kuporogni mellette és rohanni utána mikor menekül kakis fenékkel. Azt vallom, hogy mindennek meg van a helye és az ideje. Amíg pelenkás, addig a pelenkázón teszem tisztába, ezt ő is megtanulta, nem össze vissza ahol a kaki ér bennünket.

Sokan azt mondják, hogy nem marad már meg a pelenkázón. Persze, az enyém sem akar ott maradni, de fegyelmezés kérdése az egész.

2012. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, bár nem a kérdéshez tartozik, de én a 20 hónapos lányomat simán tisztába teszem a pelenkázon és nekem 100x kényelmesebb, mint a foldön vagy ágyon , egyáltalána nem forgolódik és nem izeg-mozog.
2012. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszoló vagyok.

Nem láttam, hogy előttem írt valaki, hát, szóról szóra azt írja amit mondtam:) Csak most olvastam, miután én is elküldtem az írásomat.

A lehetetlen pelenkázást???, a leesésgátlós ágyat, stb.

Na, én pont az ellenkezőjében hiszek.

Még soha nem esett le a lányom a pelenkázóról, pedig igazán örök mozgó, egyszerűen megtanulta, hogy nem ficánkol és kész! És soha nem tettem tisztában a kanapén vagy a szőnyegen. Minek?

Szépen alszik ebéd után és éjszaka is, nincs probléma ebből.

Ne gondoljatok vas fegyelemre, nem arról van szó, hanem pusztán szabályok betartásáról van szó. Ez a gyereknem és nekünk felnőtteknek is jó, mindenki tudja hol a határ, minek hol a helye.

2012. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal az általánosítással, hogy divatból kapnak idejekorán leesésgátlós ágyat a gyerekek. A fiam 14 hósan azért kapott ,mert a rácsos ágyán felhúzta magát és kibukfencezett rajta. Akkor mondtam azt hogy mielőtt összetöri magát, kap rendes ágyat. A kislányom 16 hónapos, gyönyörűen elalszik az ágyában, amíg lehet ott fog aludni, ha ez kétéves kort jelent akkor addig vagy még akár tovább is.

És ha ficánkol a pelenkázón mégis hogy fegyelmezed? Ezt most tényleg kíváncsiságból nem kötözködésből kérdem. De ezért nem fogok rá csúnyán nézni, vagy ráordítani. A 16 hósomat ott teszem tisztába, ha menne el, kezébe adok valamit és sietek. De mikor a fima 18-20 hós volt, már el sem fért rajta, és sokkal kényelmesebb volt a kanapén egy alárakott pelenkázólapon. Nem vonom kétségbe hogy másnak kényelmetlen, de akkor más se vonja kétségbe hogy nekem így volt jó.

2012. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itt inkább az zavar hogy mindenki nagyzol hogy átalakítható ágyat vesz meg minen, majd gyorsan lecseréli a gyerek 2 éves kora elött.

A tesó meg megkapja a nagy elhasznált matracát stb..


Pelenkázóra kb 1000Ft a pelenkázó feltét, amúgy leszedhetö egyszerüen és normál rendes komód lesz belöle.

Habár mi egy igen drága modellt vettünk, de tesónak sem akarok rosszabbat. föleg nem akarom hogy a tesó a nagy matracán alaudjon, mivel még ez is egy bölcsöhalál rizikó. Habár a matrac is egy nagyon jóminöségü matrac.

2012. jan. 13. 15:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Azért egy kókuszmatrac attól nem lesz elhasznált, hogy másfél évig használta a tesó. Én nem divatból tettem át a nagyágyba, hanem mert szeretném önállóságra tanítani. És azért nem pelenkázón pelenkáztam, amíg nem lett szobatiszta, mert a hasamat rúgta, amiben benne volt a másik gyerkőc. És különben is, nem fért el már. Meg egy másfél éves bárhol megül nyugton, amíg kicserélik a pelenkáját. Ezek nem igazi ügyek...


Az önállóság, pl. egy nem rácsos ágy használata már kicsi kortól, nem feltétlenül jelenti, hogy nem találja a helyét a lakásban, meg járkál össze-vissza. Mekkora butaság ez?! A fiam 17 hós kora normál gyerekágyban alszik, imádja, kis kuckót csinált belőle a játékaival, nem járkált ki belőle éjjel sem, amíg nem lett szobatiszta. Most 2 éves és persze kijár éjszaka pisilni. És egyébként ha kijön, majd visszamegy ám. Épp ez a lényeg. Hogy ne legyen ránk szorulva a nap minden percében. Ez az igazi tanulás, nem az akkor jössz ki, amikor én akarom. És biztos nem minden gyerek alkalmas rá, de a legtöbb meg tudja tanulni. És persze vannak nehéz éjszakák, nappalok, betegségek, de akkor meg halál mindegy, hol alszik és hol pelenkázzák.

2012. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!