Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzős anyukák, benneteket nem...

Főzős anyukák, benneteket nem aggasztanak az E betűk, ízfokozók és tartósítószerek?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves lesz a gyerekem, elvileg innentől lehet sok mindent a mi ételünkből, de egyszerűen bármilyen kajára gondolok, mindig azt érzem, h tele van műanyaggal és vajon hogyan védhetném ki? Nem vagyok ősanya, de nem pártolom a kínáljuk a picit csokigolyóval,kindertojással, vajaskeksszel esetet sem. Hol az egészséges középút??? Tudom h valószínűleg ő is mekis tinédzser lesz, ezért nem értem magam, végül is valamikor el kell kezdeni, de hogyan?
2012. jan. 13. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Ha magad főzöl, nagyrészt ki tudod küszöbölni azt, hogy a gyrek műkaját egyen. Az pedig, hogy minden E-vel jelzett anyag káros vagy mű, tévedés, a sima C-vitaminnak is van E-jele, erreől meg tudjuk, hogy nem káros.

Vegyél friss hozzávalókat, lehetőleg ellenőrzött helyről, a piacon keress őstermelőket, ők elsőkézből adják a saját termelésű dolgaikat! Az ízesítők között is van jónéhány, ami adalékanyag, ízfokozó és tartósítószer mentes, csak meg kell nézni a címkét.

2012. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából vagy ti is elkezdtek egészségesen enni vagy a babának is azt adjátok, amit eddig is ettetek. El lehet tologatni még másfél, nagyon max. 2 éves koráig, hogy ő ezt kapja, ti meg azt, de amint beüt a dackorszak, nincs többé arany középút sajna.
2012. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell kész szószokat,vegetát stb.-it használni. Természetes anyagokból kell magatoknak is főzni. A tápszerekben is csak mesterséges anyagok vannak,mégis adják a babáknak.
2012. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Én mindig föztem a gyerekeknek is meg magunknak is, de nem félkész dolgokból, hanem alapanyagokból. MEgvettem a nyers húst, zöldséget, gyümölcsöt, füszereket (NEM keverékeket), és ezekböl saját magam készitettem el mindent. Semmilyen izfokozó, adalék, tartósitószer nem került be a konyhámba a mai napig sem. Igy sokkal olcsóbb fözni, egészségesebb és finomabb. Mellékesen egyetlen gyerekem sem jár a mekibe, söt ha valamelyik barát meghivja öket, akkor sem izlik nekik, amit ott adnak.


Az E-betük miatt meg azért nem kell annyira sresszelni, mert a legtöbbjük a hétköznapi életben egész más néven ismert, csak egy példa, az E 300 az a közönséges C-vitamin, ami minden csak nem egészségtelen, és ez sok másikkal is igy van.


Fözz te is friss alapanyagokból, és akkor nem kell félned ilyenektöl. Ha a gyerek NÉHA kap valamit máshol, amiben vannak olyan adalékok, amik nem feltétlen ajánlottak, akkor sem gond, mert a probléma ott kezdödik, ha rendszeresen ezeket fogyasztja.


négy gyerekes anya

2012. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A fozesnek az a lenyege, hogy elkeruld az E betus dolgokat, hiszen jo esetben nyers alapanyagokbol kesited az eteleket. Ha felkesz termekeket keszitessz, azt mar nem igazan neveznem fozesnek, inkabb csak melegitesnek. Az egeszseges kozeputat valoban nehez megtalalni, de ha eloveszed nagymamad receptfuzetet, akkor abban biztosan talalsz egeszseges etelelket.
2012. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az arany középút mindenkinek máshol van. Mi anyák, nem vagyunk egyformák.

Van akinek az arany középút annyit tesz: nem ad csokit, csak kinder szeletet.

Van akinek annyit, csak heti egyszer kap csokit.

Van akinek azt, hogy egyáltalán nem kap csokit, de bolti túrókrémet igen.


Ezek nem írott szabályok, tudod, a gyereknevelés "tudománya" az édesanyáknál leginkább megérzés szerint működik. Úgyis furán nézünk egymásra, ha a másik anyuka valamit máshogy csinál, hiszen mindenkinek megvan a maga elve, és nyilván nem tetszik neki a másik anyukáé, ezért kell, hogy saját magad alakítsd ki, mit, hogyan teszel.


Én adok a fiamnak csokigolyót, kindertojást, csak ritkán. Mégis tudom, van anyuka, aki szerint ez kevés, és van, aki szerint még ennyit sem kéne, nem érdekel.

Ne tegyél két dolgot: mások elveinek való görcsös megfelelés, tök felesleges! Úgyis lesz anyuka, akinek nem tetszik, és a gyerekednek tetszeni fog, mert azt szokja meg, ahogy TE kialakítod.


Másik: nem lehet és nem is szabad pestisként félni az E betűktől. Persze, nem éppen bioalma, de elkerülhetetlen. Belepusztulni nem fog, ha néha Vegetával főzöl.


A gyereknevelés szabályait én már nagyon régen nem kérdezem másoktól, mert tudom: mindenki másképp csinálja. Kérdezek az orvosomtól, a védőnőmtől, és ezeket összevetem a saját kis szabályaimmal, aztán hajrá. Az arany középút ugyanis mindenkinek mást jelent, mert minden édesanya más utat választ a gyermeke neveléséhez, egészséges táplálásához!

2012. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nem értem, a kérdésed üti magát.


ha főzöl, mi a fenéért kéne félned az E-től? nem értem, mit keres a főztödben tartósítószer? én speciel nem teszek bele :D műanyagot sem teszek bele, stb. nem írtad el a kérdést? Nem főzős anyukák mondjuk

2012. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
főzök, neki külön, nekünk külön, a zöldséggel gyümölccsel, tejtermékkel és még a hússal sincs semmi bajom, még a kenyeret is meg tudom sütni itthon, de most már kellene virslit, felvágottat, ezeket nem tudom házilag.
2012. jan. 13. 15:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet egy életen át félni a mesterséges dolgoktól, lazulj el, ne adj neki romlottat, meg százforintos párizsit, nyugi :)
2012. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
100%

Miért "kellene mostmár" virslit meg felvágottat? Nem kell, csak lehet. És ha már adni fogod, akkor nézd meg és azt vedd meg, amiben kevesebb a műanyag. Ennyi.

Sajna nálam ott halt meg anno a dolog, hogy a 7 vagy 9 E-t tartalmazó felvágottat vegyem-e meg... :S Szóval igen, szerintem is elszomorító, hogy mindenbe, de tényleg mindenbe tesznek valami műanyag c@rt. Dehát mit tudunk tenni? Nem tudunk átállni a háztájira meg a kertészkedésre, szóval muszáj megalkudni valahol...


Kérdező, gondold végig, hogy alapból mik azok az ételek, amiket esztek ill. amit adni szeretnél a gyereknek. Aztán gondold végig, hogyan és hol tudnád ezen ételek egészséges összetevőit beszerezni. Mert az viszont tény, hogy sok minden kevésbé egészséges anyagnak megvan a jobb alternatívája is! Pl. finomított cukor helyett nádcukor vagy lassan a méz. A finomított liszt helyett a teljes kiőrlésű. Az x tojásos tészta helyett durumbúzából készült. A csak margarin vagy csak zsír helyett vegyesen ez is, az is. Sütéshez időnként hidegen sajtolt olaj. Vörös húsok mellett szárazabb fehér is. stb.

Ha pedig nem tudsz/akarsz teljesen átváltani az egészséges alternatívára, az se baj. Akkor az arányokon változtass csak (a jó irányában), már az is sokat számít!

Szóval ne parázz rá, ennél többet úgyse nagyon tudsz tenni.

2012. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!