Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszotok 10 hónapos...

Miket játszotok 10 hónapos babátokkal? Milyen mondókákat, versikéket, dalocskákat mondtok/énekeltek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Forma bedobózunk, az a kedvence.

Most hosszabb ideig nem ér rá leülni, mert járni tanul, és így sokat kell gyakorolnia. :)

De ha épp ráér, akkor vannak kis képeskönyvei, azokat nagyon szereti lapozgatni. Mondjuk ahhoz én nem kellek, de fel szoktam olvasni neki őket.

Zenéket hallgatunk (gyerekdalokat), énekelünk, táncolunk.

Kukuccsolni nagyon imád még.

Most csak ennyi, mondom, nem nagyon lehet vele játszani, mert menni kell. :)

És ti?

2012. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kislányom is megy már 2 hónapja a bútorok mellett. Ő ha leül akkor imádja nézegetni a játékokat, lerombolja a tornyot, ki-be pakolja a dobozokba a játékokat, a zenélő játékokat imádja, segítség a 3 éves bátyja, imádja, állandóan utána megy, együtt játszanak, bújócskáznak. Együtt mondókázunk, hugi nevet a bátyus mondókázásán.

Zenét, mesét imádja, néha nézi a tv-t pár percig.

Ütöget játékokat egymáshoz, kettőt a kezébe vesz és egymáshoz üti, eldobja. Lepakolja a ruhaszárítót, a cicánkat simizi. Ő nyugodt baba, csak az altatásoknál van sírás. Keveset eszik, nem ér rá, szopik, azt imádja.

Mondókák:

altatásnál: Este jó, este jó


sétánál: Télapó itt van, vagy ami épp aktuális:)

cirmos cica haj

bújj bújj zöld ág

egy kis malac röf röf röf

rengeteg félét......

10,5 hós

2012. jan. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=JzrpJSShNB0&feature=ends..

http://www.youtube.com/watch?v=kD-AXjVqJ6U


Ezeket nemrég találtam a neten. Így nem kell válogatni neki zenéket. Még csak kúszik, de hason is táncol rá. Olyan édesen rázza a fenekét. :)

Van neki formabedobós játék, de abból kipakolni szeret. A kipakolást egyébként is imádja. Ma a kosárból akarta kipakolni a vizes ruhákat miközben teregettem.

Szereti a "Kerekecske gombocskát", a "Ciróka marókát" szeret könyvet lapozni(nem engedi, hogy olvassak neki, mert ő lapozni akarja).

Pelenkázás közeben pedig az "Egy, megérett a megy..." kezdetű mondókát szoktam neki mondani, mert akkor nyugton marad. Egyébként csak nagy küzdelmek árán lehet bepelenkázni. :)

2012. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Az én babámat a formabedobó annyira érdekli hogy kipakoljon belőle, bele még nem igazán, azt jobban élvezi amikor én mutatom neki. A favorit a rukát leszedése a szárítóról, a tv gombjait nyomogatni, távirányító, telefonjaink, billentyűzet és minden amit nem szabad :) Ja meg kukucs játék :D szép napot mindenkinek!
2012. jan. 16. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!