Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi almapépet adhatok...

Mennyi almapépet adhatok indulásból és mikor (szopi előtt vagy után)?

Figyelt kérdés
Hétfőn kezdtem a hozzátáplálást almalével. Ma már 50 ml almalevet is elfogadott a babám a délelőtti szopi után, így holnaptól már almapépet adnék neki. Kérdésem az lenne, hogy a pépet szopi előtt vagy után adjam és hogy mennyit adhatok kezdetben. És hogyan tovább? (répalé, répapüré,...?)

2012. jan. 18. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:

hát én almával nem kezdtem mert nagyon savas nehéz a gyomronak.

én föt répával, krumplival kezdtem.

elsö nap 1 kanál, második nap 2 kanál, 3-ik nap 5 kanál, 4-ik nap 10 kanál. majd maradt a 10 kanálka egy darabig.

2012. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is almával kezdtem, bébiételben szerette, amit én csináltam, azt nem nagyon. Első nap 1 kanálka, aztán kicsit több, harmadik nap mégtöbb, de majd úgyis látod rajta, mennyire ízlik neki, mennyire fogadja el. Pár nap után akár megehet egy adagot is, de nem biztos, hogy meg is fogja tenni. Mi szopi előtt ettünk és így viszonylag hamar kiváltottuk a tízórait. Egyre többet evett a gyümiből és egyre kevesebbet szopizott, végül el sem fogadta a cicit, akkor már csak teát/vizet kapott. Lehet fordítva is, először szopi, aztán gyümi, így szerintem később tudod kiváltani az étkezést (bár én így nem próbáltam). Attól függ, mennyire akarod gyorsan kiváltani az étkezéseket. illetve van olyan is, hogy valaki az étkezések között kóstoltat az elején. Én az alma után őszibarackot adtam, azt jobban szereti. Aztán répa, sütőtök, krumpli,cékla... Aztán 6 hótól egy csomó minden van,amit ehet (nem tudom mennyi idős a babód, én 4 hósan kezdtem)...közben a gyümihez kevertem gabonapépet, kekszet (5 hósan), így vezettem be a glutént. 6 hótól egyébként a husit is be lehet vezetni. Illetve az én babám tejpépet kap uzsira. Megmondom őszintén, én nem is leveztem, egyből pépet kapott. Mindig a már megkóstolthoz kevertem egy picit az újból. Pl.mikor már evett egy adag almát, ahhoz raktam egy kis barackot, aztán másnap többet, aztán már felesben...és így tovább.
2012. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!