Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet-e, kell-e hasfájás...

Kerria kérdése:

Lehet-e, kell-e hasfájás esetén adott szernél kihagyni kis időt? Illetve lehet-e 2 típusút pl felváltva adni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az INFACOL-t adjuk neki, és ha rendszeresen adom nem fog e a szervezete hozzászokni, és visszaerősödni a fájdalom a szer adása mellett is.


Néha hagyjak ki pár napot?

Mi a meglátásotok ez ügyben?


Illetve adhatok-e a babának néha Gripe Water-t, pl. minden második étkezésnél?


Köszi előre is a válaszokat!


2012. jan. 22. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

keverni a kettőt nem szabad, egy szer mehet szünet nélkül.


mi úgy csináltuk, hogy infacolt adtunk minden etetés után. pár nap múlva már hatott is, majd kb 3 hét múlva csak minden 2. etetésnél kapott, majd 2 hét múlva csak reggel és este, majd újabb 1 hét múlva csak este, majd elhagytuk.

nem fájt a pocakja attól kezdve, hogy hatott a szer, 3 hónapos korában hagytuk el

2012. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
keverni semmikéép ne keverd; viszont nekem az infacolnál azt mondta a védőnő, hogy több napig tényleg minden kajcsi előtt kell adni, mert napokig tart míg kifejti a hatását. Ha úgy látod, hogy "bejön" nektek az infacol, használd nyugodtan szerintem, a babák ált. 3-4 hónapos korukra "megedződnek" az anyatejes (tápis) kajcsihoz, és elmúlik a gyakori bélmoccorgás.
2012. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az Infacol tudomásom szerint hatásmechanizmusa alapján nem szívódik fel a szervezetben, ezt a hozzá adott gyógyszertájékoztatóban is elolvashatod. Épp ezért nyyugodtan adhatod hosszabb ideig, minden étkezés előtt, nincs hozzászokás és nem károsítja babát. Nem kell napokat sem kihagynod közben, és nem erősödik vissza a fájdalom a szer adása mellett is.
2012. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem szabad kettőt keverni. Vagy az Infacol ,vagy a Gripe water, de én inkább az infacolra szavaznék! Bár azt olvastam a honlapjukon, hogy „Ezideig nem tapasztaltak kölcsönhatást az Infacol és más gyógyszerek között.


Mindazonáltal feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha jelenleg vagy nemrégiben csecsemőjének egyéb gyógyszert is adott, beleértve a vény nélkül kapható egyéb készítményeket is.” úgyhogy előtte érdeklődj utána az orvosotoknál biztos, ami tuti! :)

2012. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!