Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van vkinek ilyenje: www.brendo...

Van vkinek ilyenje: www.brendon.hu/Products/ViewDetails/32990? storetype=store&store=25?

Figyelt kérdés
Vélemények érdekelnének? Szerette a babátok? Meddig tudtátok használni? Rendesen tud ebben ugrálni?
2012. jan. 22. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hülyeség ilyet vagy ehhez hasonlót venni
2012. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nekünk nem volt, bébikomp ellenes vagyok, de tetszik, hogy nem tudja hajtani magát :) talán ilyenbe beleültettem volna néha a babám (persze ha az árát nem nézzük :D)


csak egy észrevételt ha megengedsz. hiába írja, hogy 4 hónapos kortól, míg nem tud egyedül ülni addig nem ültetheted bele és kevés 4 hónapos tud stabilan ülni, inkább a 8-9 hónaposokra jellemző.

viszont csak 11 kilóig lehet használni, én fiam 1 évesen volt 11 kiló.

szóval nem hiszem, hogy kilehet használni ennyiért :S

2012. jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Én kislányom 4 hónapos de fél éves korától szeretnék neki hasonlót venni.

[link]

Ezt szeretném megvenni. Azért ajánlják 4 hónapos kortól, mert sok baba olyankor már meg tud ülni. Szerintem fontos, hogy csak azután ültesd bele amikor már megbírja a saját felsőtestét folyamatosan, mert benne igaz eldőlni nem engedi, de folyamatos nyomást gyakorol a gerincére. Fél éves kor körül viszont már kevés baba van akiknek nem menne (persze van!). Nekem ez amit én néztem azért tetszik, mert ha minden igaz ez ugráló és igazi bébikomp is egyben. (nem vagyok ebben biztos, mert a leírása nem egyértelmű, de amint aktuális lesz bemegyek megkérdezni-ha előbb megvenném félek, hogy túl hamar beleraknám:D)


Mikor a kislányomat kiveszem a kiságyból vagy bárhonnan felemelem mindig elrugaszkodik a lábával amint megemelem és még leér neki. Ha nyűgös és fel akarom vidítani akkor lefekszek és őt úgy tartom a hasamon mintha rajta állna és fel le emelgetem. Ekkor is jó nagyokat dobbant a hasamon. Ilyesmit biztosan te is tapasztalsz. Önmagában az ugráló erősíti a lábait és erre van is igénye. (nem kifejezetten erre a játékra, hanem valamilyen úton módon erre az uráló mozdulatra).

A bébikompok is hasznosak, de csak akkor ha megfelelő időben használja a baba. Nagyon nagyon sokan beleültetik már fél éves koruk körül és így megszokja az előredőlő testhelyzetet és gyakran nehezebben tudnak maguktól elindulni később. Persze ez sem törvényszerű, rengeteg ismerősöm van akik nagyon korán rakták bele a babájukat és olyannyira rácáfoltak a dologra, hogy 8-9-10 hónaposan alig lehetett utólérni őket.


Gyerekorvosok 8 hónapos kortól ajánlják de nem arra való, hogy egész nap benne legyen.(bébikomp)


Az ugrálóval mivel igazából a picur nem tud helyetváltoztatni így nem kívánkozik majd folyton bele. De arra jó, hogy amíg te össze szeretnéd hajtogatni a család frissen mosott ruháját addig melletted játszhat és erősíthet vele.

Remélem hogy az álltalam kínézett bébikomp gurul is (az biztos hogy lefikszálható a kereke és hogy ugrál is...minek lefixálható kerék ha nem gurul???).

Így fél éves kortól ugrálhatunk és 8-9 hónapos kortól útjára engedhetném kicsit, ne csak ölbe vitesse magát:D(amit nagyon szeret és bárki ismerős jön és ölbe kéri csak akkor nyugszik meg ha hajlandó vele járkálni ítélet napig).


Egyébként amikor az én picúrom 2 hónapos volt a védőnőnél találkoztam egy nővel és a 7 hónapos babájával. Mi elejétől fogva ,,gyúrunk":D ahogyan a vádőnő tanácsolta. csípőlazítgatásos feladat, meg oldalrafordítós, kezét óvatosan előrehúzós, hogy a fejét lassan emelgesse (babatorna) és 6 hetes korától wingboo hintázik.

Mivel nagyon szereti a kislányom ezeket és elkezdett a rebdelőben nyűgösködni a figyelmét el akartam vonni 1-2 álltala ismert mozdulatta. Erre kidülledő szemmel nézett a nő, hogy én mit csinálok a gyerekkel Meg hogy neki is mondták, és mennyire hülyeségnek tartja ,,majd ül a gyerek ha akar...". Az ő 7 hónapos babája ugyan olyan szinten volt mint az én 2 hónaposom. Már egyedül tartotta a fejét és próbált felülni ha kihisztizte hogy felüljön akkor kótyagosan ugyan de megült. Az ő babája pedig karjába feküdt mint egy nagy csecsemő.


Mikor a gyerekorvoshoz 2 hónaposan mentünk oltásra meg is lepdődött, hogy amint hasrafordította a kislányom felnyomta magát és a fejét tartotta stabilan és a lábával rugdosódott hátra (ez utóbbi kiderült, hogy így kezdett volna kúszni) ugyan ezt a mozdulatot gyakorolja a wingboo hintán és akkor még csak 2 hete kezdte el.

Szerintem sokat számít a fejlődésében hogy mire ösztönzöd és mit gyakoroltok és az ugaráló is ilyen szempontból egy fejlesztő eszköz.

Nyilván később nem lesz lényegi különbség 1-2 hónapból, hogy mikor kezdett el járni vagy felülni. Ráadásúl bébikomp esetében rengeteg cáfolat van mindkét oldalon.

Ez bizonyítja, hogy minden baba felveszi a saját tempóját. Ő eldönti, hogy milyen sorrendben mit hogyan szerete csinálni VELED. Viszont segíteni és fejleszteni mindenképpen kifizetődő, mert ilyen picikorban, ha nem foglalkozunk velük akár 30%-kal is visszamaradnak bizonyos képességeik. Ráadásúl, ha valaki annak ellenére, hogy folyamatosan gyakoroltatja a mozdulatokat és babája mégsem még a korának megfelelő lépéseket sem tudja így akár időben felfedezheti a mozgáskoordinációs problémáit, amik legtöbbjét speciális tornákkal kontrolálhat.


Szerintem amig babád el nem akar kezdeni járni addig biztosan kisebb időkre leköti majd az ugráló. Ha gondolod nézz utána a másiknak, mint én is fogom, hogy ne kelljen később bébikompot is venni ezt pedig csak 2-3 hónapig használni. Így legalább fél éven át használható lesz.


A további kommentekre és tapasztalatokra én is kíváncsi leszek!:)

2012. jan. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én inkább vennék egy Little Tikes magastámlás hintát, 9 hónapos kortól az is használható. :-)


Beleteheted ilyenbe a babádat, ha úgy gondolod, de józan paraszti ésszel gondolkodva rájössz magad is, hogy amíg meg nem tanul járni, addig neki sokkal fontosabb az ahhoz szükséges mozgássorokat gyakorolni. Kúszás, mászás, kapaszkodva lépegetés. Ez a feladata, nem az, hogy bébikompban gurulgasson, lökje magát a lábával, vagy ugráljon. A bébikomp egészséges gyereknél teljesen felesleges. Olyan mozgásra "kényszeríti" a gyereket, ami a természetes mozgásfejlődésében nem jelenne meg (nem véletlenül, előbb kúszunk, mászunk, aztán használjuk a lábunkat járásra). Közel 20e Ft-ot szerintem felesleges kiadni ilyenre. Ráadásul a bébikompok balesetveszélyesek is. De innentől fogva a saját lelkiismeretedra van bízva a dolog, lehet, hogy a te babádat nem éri semmilyen baleset, nem is biztos, hogy bármi rendellenességet okoz majd a mozgásfejlődésében vagy másban, hogy bébikompja volt. Viszont egyszerűen csak nem kell. Annyi más mókás dolgot ki lehet neki találni. A Babamóka könyvben rengeteg fényképes javaslat van 12 hónapos korig.

2012. jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3. válaszoló, már ne is haragudj de neked van nincs is gyereked vagy annyira buta vagy, hogy az elmondhatatlan!


"Azért ajánlják 4 hónapos kortól, mert sok baba olyankor már meg tud ülni. " a legtöbb meg már 6 hónaposan...


atyaúristen, mutass már egy babát aki 4 hónaposan tud ülni!! persze tudom, a te szuper gyereked aki 2 hónaposan már ült és elkezdett kúszni?!?!


az ilyen anyáktól megyek falnak, komolyan, aztán meg csodálkoznak ha 30 évesen tolókocsiban ül a gyerekük!


egyébként döbbenet, hogy mik vannak, 7 hónapos baba még nem ült (ellentétben persze a te 2 hónaposoddal), úgy viselkedett mint egy nagy csecsemő? még ilyet! szegény baba! most ezt komolyan gondolod amúgy?

TE NEM VAGY NORMÁLIS!!!!

2012. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jézusom!!! A gyerekem nem felülni hanem megülni tud 4 hónaposan! 2 hónaposan pedig teljesen magától kezdett erölködni felfelé és ha nem tartottuk ülésben akkor ordított hogy úgy akar lenni. Eleinte nem engedtem neki amíg a gyerekorvosunkat meg nem kérdeztem. Mindig minden lépésünkről beszémolok neki aki pedig mindenben segít tanácsotad és csak az ő ajánlásával teszek bármit is.

honnan veszed hogy te jobban tudsz bármit is mint egy orvos??? Honnan veszed a bátorságot hogy így ismeretlenül kioktass??? Mikor bementem a védőnő rendelője után és kérdeztem a gyerekorvost hogy milyen bamba volt kint az a nő és mekkora gyerekkel milyen, mondta, hogy tudja jól, már hónapok óta leteremti minden egyes alkalommal mert szerencsétlen gyerek ülne felfelé meg fordulna oldalra ő pedig csak háton engedi feküdni és amint ülne fel ölbeveszi fekve... és ő mondta szó szerint hogy olyan mint egy nagy csecsemő....

Az én gyerekem teljesen egészséges, vidám, örökmozgó majdnem 8 kg és 70 cm.!!! Minden vizsgálatra ami kórházban végeznek magánrendelésre viszem, mert bennük jobban bízok és alaposan megvizsgálják. Semmi baja nincs a gyerekemnek! A 8 hónapos ajánlást is szintúgy a gyerekorvosom mondta illetve hogy a legtöbb baba fél éves korra ül. etetőszékek is mind fél éves kortól vannak. Direkt kérdeztem rá, hogy mitől függ hogy mikortól és ugyan azt írtam le ide is amit ő mondott. Ő pedig hidd el nem egy csak egy okoskodó idegesítő kommentelő aki azt hiszi mindenkinél jobb és felelősségteljesebb anya. Vagy te vagy az a ,,buta" nő akivel találkoztam??? (A BUTA KIFEJEZÉST SEM ÉN MONDTAM RÁ!!!) Rengetegen vannak akik sok hülyeséget hisznek és olyan hibákat követnek el amiknek később következményei lesznek. Én ezt szeretném megelőzni ezért minden egyes mozdulatát leírom dátum szerint és folyton kérdezek. Szerencsére megtudtam oldani, hogy ne a körzeti hanem a család barátja legyen a gyerekorvosunk így ha vészhelyzet van a magánszámán hívhatom bármikor. Nekem az ő véleménye a mérvadó és nem egy anonim konfliktuskereső rosszakaratú idegbetegé.


Ha te mondani akarsz nekem valamit írj privát üzenetet és ne a kérdező válaszfalát írd tele a sok marhaságoddal. Én azért válaszolok itt, mert ezek után nem szerettem volna, ha más azt gondolná, hogy igazad van és ezért nem válaszolok.


Kedves kérdező! Elnézést kérek az off-ért! Kérdezd meg a gyerekorvosodat, hogy mikortól és milyet ajánl. Az én kislányom imádja a zenélő és világító dolgokat. Imád ugrálni ha tartom és olyat játszunk. Mi még 2 hónapot várunk mire beletesszük. Nem azért mert én ezt így találtam ki hanem mert megkérdeztem múlthét szerdán amikor a 4 hónapos tanácsadáson épp ott voltunk, hogy lassan lehet-e már....


Így használják:

http://www.youtube.com/watch?v=-9H7-_0agZg


ebben talán jobban megy az ugrálás nekik:

http://www.youtube.com/watch?v=nSw3PvG9z1M&feature=related


de ahogy ezt nézem...nem valószínű hogy gurul majd, elég nagy:S biztos nehéz elmozdítani.:(

2012. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát az én babám már 7 hónapos. És azért gondoltam, hogy veszek neki ilyet mivel imád ugrálni, rugózni és ebben lehetne. Kicsit gyengébb a combiján az izom mint kellene, és ahogy olvastam az ugrálással ez erősíthető.

A kedves értetlenkedőknek, nem ebbe akarom száműzni egész napra a gyereket, csak pl. amíg megfőzöm a kajóját, mert úgy gondolom ez még mindig jobb mint, hogy most beteszem a pihenőszékbe. Sajnos ő az a gyerek aki csak akkor játszik el a szőnyegen, ha vki ott ül vele. De egész nap én se tudok ott ülni. Amennyit lehet ugyis leülök vele játszani.

De örülök, hogy van olyan hozzászóló is, aki egyetért velem.

2012. jan. 23. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem szimpatikus a hozzállásod. Én pl senkit nem neveznék bambának sem az orvosi rendelőben. Oda nem azért megyünk, hogy egymást és egymás babáit kritizáljuk, hanem a saját babánkat visszük tanácsadásra. Ha innen nézed, nem igazán szólalhatsz fel az ellen, hogy valaki butának titulál téged.

Nagyon sok jó szakirodalmat lehet találni, ahol le van írva a babák fejlődése, a másik hozzászólónak sem kell orvosi egyetemet végeznie, hogy tisztában legyen a mozgásfejlődéssel. Végül is mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar, senki sem lát be a másik négy fala közé, hogy mi történik ott, mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, hogy mit és hogyan kísérletezik a gyermekén. Én azt az utat követtem, amit a könyvek is írnak és a babás cikkekben olvastam, hogy ne erőltessek semmit. Amikor egy baba megérik rá (idegrendszerileg!), akkor el fog következni, hogy produkálja az átfordulást, a felülést, stb. Amíg még sem az idegrendszere, sem a gerince és az izmai nem érettek arra, hogy saját magától felüljön, én nem tartom szerencsésnek az ültetést pl.

Én abban sem követném a módszeredet, hogy mindenféle segédeszközt vegyek, és mindenféle módon ösztönözni próbáljam a babámat a különféle mozgásokra. Azt hiszem, hogy amit csinálsz, az valahol vissza fog ütni, mármint amiért nem hagyod a kisbabádat a saját ütemében fejlődni. Egy két hónapos babának nem kell egy 7 hónapos baba szintjén lenni semmilyen téren. Hogy egy 7 hónapos lenne egy 2 hónapos szintjén, azt meg kétlem, biztos hogy más téren előrébb tart, de mivel nem ismered őket, ezért nem is tudhatod. Nem lehet az alapján véleményt mondani egy másik babáról, hogy pár percig közös helyiségben tartózkodtok egy számára idegen helyen. Lehet hogy otthon éppenséggel produkál mindent, amit egy ennyi idősnek kell.


Egyébként nem vagyok biztos benne, hogy a gyerekorvosotok szabályosan jár el, amikor egy másik pácienséről beszélget a következővel. Rá is vonatkozik az orvosi titoktartás, bármennyire is nagy spanok lettetek az elmúlt időszak alatt, hogy még a magántelefonszámát is megadja. Elvileg nem oszthatná meg veled, hogy a másik baba hol tart a mozgásfejlődésben és hogy mit mond ő az anyukának. Ezért simán fel lehet jelenteni az orvost.


Szerintem neked is magadba kellene nézned egy picit, mielőtt nekiugrasz a másik anyukának itt a kérdésben. Elhiszem, hogy te is a legjobbat akarod a gyermekednek, de már annyiszor leírták itt a gyik-en, hogy ez nem lóverseny. Szerintem is inkább hagyd, hadd fejlődjön a babád a maga ütemében. (És szvsz ne vegyél ilyen ugrálósdit és bébikompot.)

2012. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: inkább a járókába vagy a kiságyba tedd a babádat, amíg valamilyen házimunkát végzel. A bébikompban is jobb, ha végig mellette vagy, és nem a tűzhely mellől ugrálsz oda a babához.

A mi kislányunk már 17 hónapos, ő is rendkívül szeret ugrálni, de nálunk ez úgy működik, hogy háttal odaáll elénk, hóna alá nyúlunk, és úgy emelgetjük, ő meg ugrál. :-) Nálatok persze ez még nem működik, de lehet alternatívát találni. Én inkább kreatív lennék, de nem vennék ilyen ugrabugrát.

2012. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nálam is kiverted a biztosítékot...

1. nem szabad felültetni egy babát, míg nem ült fel magától. (4 hónapos baba nem tud ülni, max anya rákényszeríti)

2. ilyet nem mond egy orvos

3. nem ajánlják a bébikompot orvosok.

4. nem mond olyat egy orvos, hogy 8 hónaposan tedd kompba a babádat

5. egy 7 hónaposnak nem kell ülnie (ülés 6-10 hónapos kor között átlagos)

6. egy orvos nem adhat ki információt más babákról

7. sem a védőnő

8. amit te teszel a babádnak az káros. ehhez nem kell diploma. ráadásul ide jössz verni a melledet és más anyákat szidni, mert nem teszik tönkre a pár hónapos babájuk gerincét!


komolyan nem hiszem el, hogy ezeket orvos mondta neked. ha meg még ezért fizetsz egy csomó pénzt, hogy valaki megerősítsen abba, hogy jól teszed, hogy tönkre vágod a babád gerincét, tényleg buta vagy :( józan paraszti ésszel is képes felmérni az ember ezt....

2012. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!