Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 3 hónapos lesz, és ezt...

Babám 3 hónapos lesz, és ezt a mosakodó kenőcsöt irta fel neki a doki:UNGUENTUM HYDROPHILICIUM NONIONICUM PH:HG:HUNGARO_GAL! Használtatok már ilyet? Hogy kell használni ezt? Fürdés előtt kell bekenni vele a picit, vagy utána?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha mosakodó kenőcs, akkor előtte. Használd úgy mintha sűrű tusfürdő lenne. Én egy darabig a vízben kevertem el, egy mogyorónyit, úgy, hogy felkentem a kiskád szélére és onnan belemostam a vízbe, így nem maradt darabos.

De ha felhívod a védőnőtöket, biztosan szívesen segít!

2012. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rájöttem a trükkre, hogyan lesz teljesen eggyé a vízzel. Mi így csináltuk, amúgy nagyon jó, mert nem allergizál. 1 éves korig csak azt használtuk. Mielőtt fürdetnétek, forralj vizet (én vízforralóban csináltam) öntsd egy kis lábosba (vagy valami edénykébe), rakd bele a dió nagyságú krémet, keverd meg kiskanállal, simán feloldódik, önts bele a kis kádba, és rakjál bele vizet a megfelelő hőfok eléréséig.
2012. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleinte én is feloldottam tusfürdőnek, de aztán kicsit macerásnak találtam. Utána simán bekentem vele a gyerkőcöt, aztán a fürdővízben lemostam.
2012. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szárzon bekenem vele a babát, mint egy krémmel, majd a vízben csak lemosom róla a fürdetőt.
2012. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én a tenyerembe veszek egy adagot, elkenem mintha a kezemet kenném és a már vizes gyerekemet végigsimítom, mintha testápolóznám, nagyon könnyen lehet kenni, majd vízzel lemosom. én nagyon szeretem hajat is lehet vele mosni. nem merek még semmit kipróbálni, mert a bnőm picikéjét rögtön kiverte a nagyteső tusfürdője.
2012. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomon 2 hetes korában kijött az ekcéma, és a bőrgyógyász azt mondta, hogy semmit nem ér a mosdókenőcs, ha feloldjuk a vízben. Nem érzékeny bőrű babáknak persze jó, de akkor "hat" ténylegesen, ha a baba bőrére kened, és úgy mosod le róla. Nem baj, ha marad rajta, testápolóként hat tovább. Ha félsz (mert elég sikamlós a baba bőre tőle), akkor oldd fel, de ha érzékeny bőrű, jobb, ha a bőrére kenve használod.
2012. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!