Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok helyen elolvastam már,...

Sok helyen elolvastam már, mit kell tudnia egy másfél éves gyerkőcnek, de most inkább a "valóságra" alapoznék, a ti ennyi idős gyerkőcötök mit csinál már? Mi a kedvenc játéka, mit találtok nagyon jó fejlesztőnek egy ekkora gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz még csak 15 hónapos múlt a babám, de legjobb fejlesztőnek azt tartom,hogy együtt csinálunk nagyon sok dolgot, bevonom, hogy segítsen, és felhívom a figyelmét amire csak tudom.Pl ma kint megszagoltuk a fenyő ágát és megfogta, mondtam neki hogy ennek szúrós levele van.

De nagyon szeret nekem segíteni, törölget,porszívózik, anyukáméknál segít kipakolni a mosogató gépből, már tudja nagyjából minek hol van a helye.

Ha keres valamit mindig mondom neki, hogy "mögötted a földön" vagy " a szék alatt van", ha nem érti, megmutatom.

Lehet ezek nagyon evidens dolgok,de szerintem ezek nagyon is fejlesztik.Persze az is fontos mikor játszik, de nem feltétlenül azok a jó játékok, amik zenélnek,villognak,stb.

Nem tudnék 1 játékot mondani amit annyira szeretne, a porszívóval szokott a legtöbbet játszani..tologatja,vizsgálgatja, a fogóját emelgeti.

Ja meg most van 2 könyv amit nagyon szeret!!Folyton hozza, hogy nézegessük:)

2012. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most lesz 18 hós a lányom. Kb. 1 éves kora óta imád rajzolgatni. Persze csak firkál, de imádja. És a mesekönyveket is szereti nézegetni. A mesét még nem érti, de mindig elmondom neki, mit lát a képen. Szerintem is a legjobb fejlesztő dolog (amit az 1. válaszoló is írt), ha mindig elmondod, hogy mit csinálsz, minek milyen színe van, minek hol a helye stb. Szóval a mindennapi dolgok.
2012. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos, kisfiú.


Nagyon ügyesen megy, szalad már nem bizonytalan a lépése. Próbálkozik a le- és föllépcsőzéssel. Mindenre felmászik.

Kismotort hajtja. Zenére "bulizik".

Rajzol, gyurmázik.

Imád pancsolni.


Szókincse napról napra nő. (Már összeírni sem tudom, olyan gyorsan mond új dolgokat)

Igaz még nem beszél mondatokban, de mindent elmagyaráz és megért.

Állathangokat utánoz.


Huncutkodik, ijesztget, fogócskázik, bújócskázik.


Építőkockával, farmos abrick készlettel, labdával, kisautók tologatásával játszik a legtöbbet.


Szereti, ha bábozunk vagy olvasunk neki.


Próbál öltözni, vetkőzni.


Nem iszik pohárból. Nem szobatiszta, a bilin nem ül meg. De jelzi, ha bekakil.


Hirtelen ennyi.:D

2012. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Másfél éves kisfiam van. Mostanában nem játszik a "fejlesztő" játékaival, csak autózni akar, felmászni, lemászni, motorozni, szaladgálni, lépcsőzni, konyhapulton kotorászni, rosszalkodni, firkálni. A kedvenc játékai a kisautói és a motor, ja és imád autóval utazni. Van pár szó amiket mond, de ez csak 4-5. Nem szobatiszta, időnként együttműködik a vetkőztetés, öltöztetés során.


Ja és már kisgyerekektől időnként fél. De a felnőttekkel jól elvan.

2012. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!