Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babájának a combizma...

Akinek a babájának a combizma gyengébb, miből derült ki? Jártatok veke tornára? Mennyi idő alatt javult? Mikor mászott, állt fel babátok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem csak a combja gyengébb.Kislányom végtag hypoton, gyanítom azért, mert másfél órát vártam a szabad műtőre, már zöld magzatvízzel, amiről köztudott, hogy valamilyen fokú oxigénhiányban van a baba.Persze a szülész biztosított arról, hogy nem lesz semmi baj, a záróján se szerepelt az izomlazaság, sőt, se a kórházi, se a saját gyerekorvosunk se vette észre.Fél éves koráig mindent időben csinált.3 hónaposan kinyomta magát hason, emelte, tartotta a fejét.4 hónaposan hasról hátra, 6 hónaposan hátról hasra fordult.7 hónaposan folyamatosan gurult.Én vettem észre anyaként, hogy a fél éves lányom hason még mindig csak alkarra támaszt, ezért Dévény tornára vittem, így derült ki, hogy enyhén hypoton.Megkezdődtek a tornák, sajnos csak havi egyszer, de itthon minden nap.8 hónaposan kezdett kúszni, 11 hónaposan mászni.12 hónaposan állt fel először kapaszkodva, 13 hónapos kora óta lépeget bútorok mentén, és ha fogjuk a kezét.Járássegítővel önállóan.Most múlt 16 hónapos pár napja, de még nem áll önállóan, és nem indult el.Most heti kétszer járunk fejlesztésre.Egy HRG ( vízi fejlesztés) és egy szárazföldi torna konduktor vezetésével.Türelmesen várok, hisz nem tehetünk róla, és eleve picit bátortalanabb az átlagnál.Értelmileg viszont gyönyörűen fejlődik, 20 tudatos szava van, amit felírtam.Puszit ad és dob, simogat, megfésülködik, ki-és bepakol, mindent megért, leutánoz.Tornyot épít, a legót összerakja, firkál stb.
2012. jan. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!