Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legnagyobb összezörd...

Mi volt a legnagyobb összezördülés/nézetkülönbség anyóssal/apóssal/szülőkkel a babával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Szia,


nekünk(páromnak és nekem) csupán annyi volt apósommal,hogy születése óta angolul beszélünk vele,és ő úgy gondolta,ráér ez majd iskolás korában..

3 éves folyékonyan beszél angolul és magyarul is,mi abszolút nem bántuk meg,sőt,most várjuk a következőt természetesen ő is ebbe a környzetbe fog születni,hogy itthon angol.

Direktbe tanítani,még játékosan is nem vittem volna el,ez tűnt a legjobb megoldásnak,úgyhogy mi már a kórházban,mikor megszületett,akkor is angolul beszéltünk vele:)


Amúgy szerencsés vagyok,nem szólnak bele semmibe:)

2012. jan. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem apósommal semmi, anyósommal viszont rengeteg a konfliktusom, mivel sajnos mindenféle szemét k***vának elhord a hátam mögött teljesen jogtalanul. Emellett amit hall az kiszínezi és továbbadja. 3 év után decemberben betelt a pohár, na akkor rettenetesen kiosztottam, azóta csend van, elvagyunk. Mégis a legnagyobb az volt, amikor az egyetemen voltam, anyum nem tudott vigyázni a gyerekre ezért sógornőmet kértem meg. Mikor jött érte a gyerek nem volt itthon, ezért anyós óra közben felhív számonkérve, hogy hol a gyerekem mert eltünt. Na mindezt ordibálva, mintha 50km-rel odébb mindent tudnék.
2012. jan. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyosommal mindig vannak összerördülések,de a legdurvább az volt mikor nekem akar gyermeknevelésről észt osztani,holott a 2 gyermekét nem is nevelte,azt sem tudja mi fán terem.Már a harmadik hónapot betöltötte a kislányom és felhív,hogy a kicsit böfiztessem meg mert ha nem fájni fog a pocija!!!!!! és ezen kívül a kislánynak lapos a feje hátul,és nagyon szeretett csak egy irányba aludni,de már ekkora gyereknek nem lehet a hátát kitámasztani mert már simán elfordul,de ő okoskodott ,hogy de igen mert 6 hónapos korukig nem is tudnak a babák elfordulni!!! na akkor mondtam neki,hogy nekem ne mondja meg,hogy mit csináljak a gyermekemmel egy olyan nő személy,akinek fogalma sincs a gyermekekről,és azonkívül,hogy megszülte a fiait semmit nem tett velük,az anyja nevelte fel őket,a kisebbik fiát meg csak lepaszolta a volt férjének.A kisebb konfliktusok a használt ruhákon volt,de addig tartott amig bevittem a C&A ba hogy akkor nagyon szívesen venném ha innen vásárolna az unokájának,mi anyagilag nem tudjuk ezt finanszirozni,hogy a ruhák árát ki sem tudja használni,mert hamar kinövi.Azóta valahogy szépek a ruhái a kislányomnak és egyáltalán nem baj hogy turis:D
2012. jan. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem apósommal volt amin kiakadtam.


Párom családja utálják a kövéreket, és szidják öket hogy lusták stb... Pósom a fömufti ebben ö kb 60 kiló lehet, anyósom sincs 50 az tuti.


Na megszületett a babám. Ök több száz km-re laknak így csak néha jöttek látogatóba, de a baba születése után azér tpár hetente jöttek. Apósom minden egyes alkalommal dagatozta, kövérezte a gyerekemet. Anyós meg a sógorom (aki ráadásul gyerekorvos) meg folyamatosan arról beszélt, hogy nem kövér pont jó. kicsit sokat evett, és akkor az átlagban volt de azért kb 1 kilóval mindig nehezebb volt a koránál. (4kilóval született) De többel nem, föleg hogy hosszra is gyorsan nött hurkái sem nagyon voltak.

Na aztán egy alkalommal teljesen kiakadtam, hogy mi az hogy ö szidja a gyerekemet megállás nélkül a család meg bizonygat megállás nélkül. Miért kell nekünk bizonygatni egy ilyen embernek? Mikor elmentek felhívtam sógoromat (férjem hallani sem akar arról hogy nekem problémám van az apjával, így neki nem is tudtam elmondani), hogy bizony engem nagyon zavart az apja beszólásai, és hogy mi bizonygatjuk hogy nem kövér a gyerek. Ö is igazat adott, és mondtam közölje a szüleivel ha apósom még egyszer így áll hozzá a gyerekhez hogy csak szidja amikor itt van akkor az volt az utolsó hogy látta, mert ide betenni nem teheti a lábát és mi sem fogunk menni.

Soha többet nem szidta a gyereket, és a vicces mint minden gyerek kislányom most 16 hós és kb 10 kiló. teljesen normál sulyú gyerek.


Vannak persze dolgok amik nem tetszenek nekem vagy nekik, meg is említjük, de nem olyan dolgok amiken veszekedni kellene. Nekem csak aza fájó ha szidja a gyereket tele torokból.

2012. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia!huu hát nekünk nem a legfényesebb a kapcsolatunk anyósomékkal...Ennek több és ,mély sérelmi okai vannak ezt nem részletezném...Azért egymás szemébe (ő részükről inkább)megy a jó pofi!Apósommal inkább elvagyok de vele is volt egy összezördülés azért....A Dunán van nyaralójuk ahová nyáron levittük az akkor 3 hónapos fiam pihenés jó levegő reményében...hárman indultunk el én apa és a fiunk...éppen csak leértünk a nyaralóba ,nem hazudok 1 órán belül lejöttek apósomék is ,hogy még véletlenül se legyen meghitt hármas nyaralás....Ez már idegesített de túltettem magam rajta...délutánra elég "jó"hangulatuk volt már mire kitalálták hogy ő bemegy a fiammal a retkes dunába mert úszni tanítja!Természetesen mondtam hogy szó sem lehet róla... ekkor elég agresszívan többször közölte hogy márpedig azonnal vetkőztessem a gyereket ő akkor is bemegy....hát kaptam rendesen a fejemre milyen anya vagyok és milyen gyerek lesz így belőle stb...Na ekkor kiosztottam rendesen őt!Anyósommal folyamatos az ellentét a gyerek születése óta (az előtt is persze) mindent jobban tud,fürdetés pár naposan majd ő fogja minden nap,majd a hozzátáplálás,hagyjam sírni,hogy altassam ne ringassam,rakjam járókába stb....A legkeményebb talán szintén azon a hétvégén történt mikor lejöttek utánunk a nyaralóba...Ott az unokája ahelyett hogy babázna ő a poharat emelgette jól berúgott én fönt szoptattam a babát mikor ránk töri az ajtót szó szerint és beesik az ágyba a fiunkat úgy húztam ki alóla......és már aludt is...Nagyon gáz!!!!A férjem feljött és "kicibálta" onnan kiosztotta őt én csak sírtam,hogy milyen család ez.....2 hónapig az eset után nem is kerestük egymást és még ő volt vérig sértve,hogy én elszakítom az unokájától és a fiától és én HAZUDOK ez nem így történt ilyen nem is volt,és direkt alakítottam így hogy a férjem megharagudjon rá...Még jó hogy a férjem ismeri milyen és nekem hitt...Aztán sajnos férjem elfelejtette neki ezt és minden megy tovább mintha semmi nem történt volna azon az Augusztusi napon..Egy biztos az unokájuk egy percig sem lesz náluk nélkülem......
2012. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!