Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ruhát, úgy értem hány...

Mennyi ruhát, úgy értem hány darabot érdemes venni az újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Vegyük azt,hogy nem kapunk használtat ismerősöktől,mennyivel érdemes kezdeni(júliusi lesz)? Pl rugiból és bodyból?
2008. ápr. 4. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mi májusiak leszünk, én újszülött méretből (56-os) 5-6 rugit, meg kb 6-8 bodyt vettem, hisz ha esetleg "baleset" éri is őket, gyorsan ki tudod mosni, hamar megszárad, meghát ugye szinte hétről hétre kinövi, sztem többet nem is érdemes (meg persze vegyesen, rövid-hosszú ujjú, vékonyabb, vastagabb), meg vettem kis pólót 3-4-et, meg melegítő nacit, de szerintem, ha jó idő lesz elég rá egy kis body meg harisnya, abból is 2-3db (ez a saját felszerelésem is), dehát majd meglátod:) boldog bébivárást:)
2008. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 62es mérettel kezdtem,de innen onnan kaptam azért 1-2 56osat is.Van olyan 7-8 rugi,amit az elejétől kezdve tudunk használni.Mivel textil pelust fogok használni,így olyan 2 naponta mosok.Ezek mind ujjatlan lábnélküliek.

Aztán érdemes 2 hálózsák alvásho.Mindegy hogy hány fog van,ő mégis hozzá van szokva hogy éjjel nappal 36-37 fok veszi körül.Anya az pólyát is javasolta,ilyen vékonyabb anyagú,hosszúújjú és az alja nagyon hosszú,amikor ráadtad úgy kell az alját visszahajtani,majd a hóna alatt megkötni.Állítólag nagyon szerettük gyerekkorunkban mind a hármat.Eddig van belőle egy.Zoknicskákat is javasoltak.Kaptunk néhány párat,de még nem tartottam leltárat.Kis réklik,majd a kocsizáshoz.Vékonyabból 2,vastagabból 1.Vannak hosszúújjú zártlábú ruhácskák,azokből is olyan 2-3 darab lehet,de érdemes őket 62-es méretben megvenni,mert hamar belenőnek,és nem zavarja,ha eleinte kicsit bő.Van vastagabb ruhácskák is,de mivel májusiak leszünk,így annyira nem sok.Viszont 1-2t érdemes tartani,hiszen mi lesz ha rosszidő jön,és pont nem tudsz elmenni sehova beszerezni egy váltás meleg ruhát a kicsinek,és abból is jobb a nagyobb méret,hogy ne legyen fölöslegesen kidobott pénz,ha mégsinc rá szükség.

Azt hiszem ennyi minden elég a kezdéshez.Ha a pólya tényleg beválik,akkor lehet veszek még 1-2-t,de ezt majd csak használat közben látom meg.

2008. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Júliusban bőven elég 2 db lábas-kezes bady, 4-5 lábatlan rövidujju, és vehetsz lábatlan ujjatlant is 2 dbot. Ezen kívül legyen egy vastagabb és egy vékonyabb pléded, vékony sapkád és zoknid.

Más nem nagyon kell, mert őrült mód hamar kinövi.

2008. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek!
2008. ápr. 4. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!