Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti fűszerezitek valahogy a...

Ti fűszerezitek valahogy a babátok ételeit? Tesztek bele pici sót vagy esetleg zöldfűszereket? Mikortòl?

Figyelt kérdés
Hozzátáplálás, fűszerek, baba
2012. jan. 31. 08:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, a címkéket rossz helyre írtam. :)
2012. jan. 31. 08:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon az elején még nem volt jellemző.Aztán szépen lassan minimálisan el kezdtem sózni a főzelékeket.Meg folyamatosan ahogy haladt az idő, raktam más fűszereket is az ételébe.10 hónaposan kezdtem el hozzászoktatni a mi ételünkhöz,pl: paprikás krumplit meg főztem kevés fűszerrel kiszedtem neki 1 kis adagot, és még utána fűszereztem magunknak.De ebbe már minden volt, csak kevesebb.Lassan 13 hónapos és most már szinte mindig azt eszi amit mi, de puffasztó ételt még most se kap.
2012. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az elején semmit.

Aztán, ahogy a hozzátáplálási táblázat is engedte, úgy kezdtem el a só és a zöldfűszerek használatát. pl. pici petrezselyem, majoranna stb.

Most már kap sót is az ételébe, persze, nem sokat.

Borsot, csípős fűszereket nem kap, szerintem még jó darabig. :)

A húslevesből szoktam neki pici főtt káposztát, falatnyi karalábét is adni, szerencsére nincs gond ezekkel sem, de nem is nagyon erőltetem a puffasztós ételeket.

Már 10 hónapos, így amiből lehet (főzelékek, zöldséges levesek) a sajátunkból veszek ki neki, de még jellemzően külön főzök neki, mert mi csípősen, fűszeresen eszünk.

2012. jan. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hús bevezetésénél kezdtem sózni (6-7 hó, 5 hósan kezdtem hozzátáplálni), aztán lassacskán zöld fűszereket használni.
2012. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7 hónapos és még nem használok semmit.
2012. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bioboltban vettem neki natúr szárított fűszerkeveréket, sómentes, csak a zöldségek vannak benne. Petrezselyem, hagyma, fokhagyma, répa, zeller azt hiszem. Nagyon finom, nem kell sok, 400 Ft körül volt, de nagyon sokáig elég. sózni picit szoktam, éppen egy fél csipetet.
2012. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Én szerintem amint lehet, elkezdek zöldfűszereket is adni.
2012. febr. 1. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:

9 hónapos és nagyjából 1 hónapja kezdtem el fűszerezni a dolgait, mert belekóstolt a miénkbe és azt szivesebben ette. Természetesen nem a miénkhez hasonlóan fűszerezem az övét, vagy ha a miénkből eszik teljes ízesítés előtt kiveszem az ő adagját.

Én úgy látom, hogy jobban ízlik neki az ízletesebb kaja. Anyósom már simán adja neki a bioleveskockás levest én ettől kicsit megijedtem, de azt mondta a védőnő, hogy nem baj..bár én nem használok vegetát, erről semmi jót nem hallottam állitólag babáknak sem lehet adni, de a sima leveskockát sem.

2012. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!