Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Popsikérdés? Bőv. Lent.

Popsikérdés? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

10 hónapos kisfiunk 2 hete beteg lett, elmentünk dokihoz, kapott gyógyszert, viszont elment az étvágya, teljesen. Lehet hogy a gyógyszer, lehet hogy csak a betegség, nem tudom. Amit hajlandó volt megenni, az körte-kekszel, pürésítve, illetve az ALete-s milchbrei (tejpép). Plusz reggel és este tápszer. Hiába próbáltam mást adni neki, semmit nem fogadott el, öklendezett és sírni kezdett. Pár nap után feladtam, hogy ha majd jobban lesz, akkor újra próbálkozom a változatos étrenddel. Előtte már szinte mindent evett, velünk is kis falatkákat, amit épp főztem. Volt pár nap, amikor 2x is kapott milcbrei-t és örültem, hogy végre eszik! Tegnap óta megjött az étvágya, már 3x evett, 1x bébikaját, 1x milchbrei-t és egyszer gyümölcsöt. Előtte is kapott ilyen bébikaját, tehát az nem lehet. És tegnap óta viszont miután kakilt, iszonyatosan és nagyon hamar, azonnal kicsípi a popsiját, és üvölt szegénykém! Sudokremmel kenem, de olyan, mintha nem használna. Már egész nap azt lesem van-e valami a pelusban, és azonnal cserélem, de olyan, mintha ez sem lenne elég. Nem kap már tejpépet, és érdekes, hogy 10 hónapig nem volt ilyen gond, és a tápszerét sem most váltottuk, azt is 2 hete issza.

Van esetleg valami tippetek, hogy mitől lehet, illetve mit csináljak, hogy meggyógyuljon a bőre?

Köszönöm előre is, és bocsi, hogy hosszú lettem.



2012. febr. 2. 18:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nem jön véletlenül a foga? Olyankor szokta nagyon kicsípni a kaki. Az én fiam popsiját is nagyon csúnyán kicsípte most valami, bár nem a foga, hanem a paradicsom. Egyébként, lehet, hogy a gyümölcs csípte ki, hiszen 2 hétig nem evett, szép lassan kellene visszaszoktatni, hogy ismét megszokja a szervezete.
2012. febr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De igen, jönnek a fogai, zsinórban .... :((

De gyümit az kapott, és evett is, keksszel, és leginkább körtét. Néha-néha egy 1/2 almát is volt hogy belecsempésztem. De most már azt sem kapott 4 napja.

És mit tudok akkor csinálni? Sudokrém vagy a gyógyszertári? vagy kamilla?

Köszi!!!

2012. febr. 2. 19:21
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha érzékeny a kajára, a kaka kicsípheti. Nálunk be is gombásodott, mert azt hittem, csak a fogzástól piros, mint máskor. Sudocrem nagyon jó, de ha nincs két nap alatt változás, mutasd meg orvosnak. Ír rá spéci krémet. Sudocrem nálunk 1! nap alatt láthatóan szokta a pirosságot csökkenteni.
2012. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Bepanthen pluszt. Én cserélvettem időnként a krémeket,mert idővel hozzá tudnak szokni és akkor mmár nem olyan hatásos. A Bepanthen plus meg fertőtlenít és gyógyít.
2012. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál fogzáskor csípi ki a kaka a popsiját!Ilyenkor én is bevetek mindent:egyik pelenkázáskor sudokrém másik cserénél bepanthen plus vagy egy pici canesten és általában 1-2 nap alatt elmúlik!
2012. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. febr. 2. 22:29
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha nem használ a sudo, akkor hagyd abba, már nem is fog. Tuti a fogzás is okozza. Próbálj valami másik kencét, pl. nálunk a Neogranormon szokott beválni. Kendd valami mással párszor, és figyeld, javul-e. Ha egy jó nap alatt nem javul, akkor az is felejtős.

Ne használj popsitörlőt, amig rendbe nem jön! És persze minden kaki után mosd le a fenekét :)


Jobbulást!

2012. febr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ami nekünk nagyon bevált:

Kamillás törölgetés, minden kaki után (lehetőség szerint)zuhany tiszta vizzel, alsol krém nappalra, éjszakára gyógyszertári hintőpór.

Nekünk ezt a doktor nénink ajánlotta és már aznap sokat javult a helyzet, pedig iszonyatosan nézett ki szegénykém popsija (ezért is mentünk már el orvoshoz).

2012. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is pillanatok alatt kicsípi a kaka a fenekét fogzás alatt. Minden kaki után megmosom lavorban, aztán bekenem Bepanthennel. Nálunk segít. Szerintem próbáld ki Te is, hátha jobb, mint a Sudocrem.
2012. febr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha kivan csípve,pirosodva nem szabad törlökendözni!doki is mondja.meg boraxos popsikrém
2012. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!