Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 hónapos babám öltögeti a...

1,5 hónapos babám öltögeti a nyelvét, elég gyakran. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Amikor éppen nem, akkor is nyitva van a szája és a két ajka között van a nyelve vége.

Gyönyörű, mosolygós, egészséges kislány.


2012. febr. 4. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez mellkereső reflex miatt lehet, ha nem így van majd lepontoznak.
2012. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szopóreflex miatt csinálja, kb 3 hós korig, egyébként tök cuki dolog.

A fiam már szülőszobán csinálta, ügyesen is cicizett rögtön. Nekem egyszer sikerült úgy lefényképeznem a fiam, hogy pont kint van a nyelve, és anyósomnak (akit utálok) ezt adtam ajándékba szülinapjára:)


Lényeg, hogy ne aggódj ilyen dolgok miatt.

2012. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért mert kezdi felfedezni a testét, többek között a nyelvét is. És roppantul élvezi, hogy "ő csinálja". Később majd buborékot fúj a szájával, majd próbálgatja a hangját stb. Nagyon cukik. (pszichológia úgy hívja, hogy elsődleges cirkuláris reakció:)

Az én babám szabályosan öltöggette a nyelvét egy időben, amikor felfedezte, hogy van neki.

2012. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi. nagyon szeret szopizni, cicizni, úgyhogy én is remélem, hogy csak 1 szokásról van szó. mert a doktornő minden áron ki akarja deríteni, hogy mitől van, és minden féle vizsgálatokra küld. eddig minden negatív. még a fül-orr.gégészeten nem voltunk,
2012. febr. 6. 08:14
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsánat de a doktornőd egy komplett hülye! Kicsit tanuljon fejlődéslélektant!
2012. febr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát igen. elég fiatal, nem sok tapasztalata lehet. végülis nem akar rosszat, de azóta én is állandóan ezen agyalok, ami nem valami jó.
2012. febr. 6. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!