Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A ti babátok engedi...

Anyukák! A ti babátok engedi irányítani a kezét hogy megtanulja bedobni a formákat a formabedobóba, vagy a piramisgyűrűnél rakosgatni, fa puzzlenél a formákat a helyére rakni?

Figyelt kérdés
Babám 10,5 hónapos és nem engedi hogy tanítsam. Megnézi ahogy visszateszem és újra leszedi/kiszedi. Normális hogy ennyire nem engedi?
2012. febr. 6. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem normális. Mert ő szeretné megfigyelni, ő szeretné majd csinálni. Direktbe irányítva nem szeretik a gyerekek, de ez normális.

A megfigyeléssel ő már nagyon sokat tanul, ez elég lesz neki arra, hogy majd idővel egyedül is megcsinálja. Lehet pár hónap múlva, de lehet majd csak jó sokára. A lényeg most, hogy megfigyeljen.

2012. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

mert most még abban a folyamatban van amikor kipakol csak balöle. egyenlöre az érdekli csak hogy jön az onnan ki.

Hogy megy be egy kicsit sem érdekli. az mjad kb 12-14 hós kora körül jön el. akkor rájön hogy ezt be is lehet tenni, és nem is egyszerüen.

Nekem ekkor már hagyta habár nem kellett, mert forgatni már tudta csak a lyukat mutattam meg neki és bele dobta. Ugyan ez a gyürüs játékkal is. elöször csak leszedi, majd kb ugyan ebben a korban elkezdi érdekelni hogyan megy rá.


mi kaptunk olyan gyürüset ami nagyon vékony és kicsik a gyürük (fa játék) és ezt még csak kb 1 hónapja kezdte el érdekelni vissza rakni pedig a nagyokat már rég tudja.

2012. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A lányom sem engedte. Eleinte beledugtam félig a formát, és ő tolta bele. Most azt csinálom, hogy nem a kezét fogom, hanem a formát. Így már egész ügyes. A kört például már egyedül is be tudja dobni, a többit még nem.

11 hónapos kislány anyukája

2012. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sosem irányítottam a kezét, meg sem fordult a fejemben. Megmutattam neki, hogy mit kell vele csinálni, bedobtam pár formát, és kész. Én úgy voltam vele, hogy majd ő rájön, hogy mit hogy kell. Vagy rosszul gondoltam?
2012. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sem irányítottam a kezét, azt akartam, hogy akkor és úgy csinálja, amikor és ahogy ő akarja.

Azzal is megtanulta, hogy nézte mit csinálok, nem kellet direkt erre tanítani.

2012. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne irányítgasd szerintem!!Még nagyon pici ehhez!!Majd mikor érdeki úgyis elkezd vele játszani!Nekünk is már régóta van ilyen játékunk, de rá se nézett kb 1 éves koráig, pedig mutogattam neki.Aztán elkezdte érdekelni, 1-et,1-et bedobott úgy, hogy megmutattam hova kell.

Kb 14-15 hónapos korától hozza és bedobáljuk együtt az egészet.De még mindig én mutatom hova kell, viszont már szépen beteszi.

Hagyd, hagy fejlődjön a saját ütemében, látni fogod mikor már érett rá!

2012. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom 10,5 hónapos volt, amikor kapott formabedobót, sosem engedte, hogy irányítsam, sőt eleinte nem is úgy használta ahogyan kell. Nekünk ez a fajta van [link] , levehető a teteje, és a vödör résszel játszott inkább, abba pakolgatott dolgokat, vagy csak úgy belerakta a formákat. Kb. 18 hónaposan, már úgy játszott vele, ahogyan kellett, de nem mindig találta el mi hova való, ha nem ment bele a forma inkább ott hagyta. :-) De most 2 évesen, már fél perc sem kell és belerakja a formákat a helyére szépen, nagyon ügyes.

Szóval, hagyd had fedezze fel ő a dolgokat!

2012. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hagyd békén!

Nagyon jó, ha érdekli, ahogy te bedobálod, ő meg kiszedegeti. Ha ez tetszik neki, játsszatok így. ebben a korban az is tökéletes, ha egyszerűen agy vödörbe pakol ki és be.

Mindig azt néz, mit élvez a kicsi, az a legjobb fejlesztőjáték. Saját erőből, ügyességből végzett tevékenységekre gondoltam, nem TV bámulásra, vagy holdkompban gurulászásra. (Bár a kérdésed alapján pont rólad nem hinném, hogy tv-vel szórakoztatnád a gyermeked.)

2012. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én se irányítgattam soha a kezét.

az a lényeg, hogy ő jöjjön rá a dolgokra, fedezze fel, nem pedig a betanítás :)

2012. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem betanítani akarom, csak gondoltam segítek neki, de akkor hagyom magától jöjjön rá :D Köszönöm a válaszaitokat, hasznosak voltak! Szép napot mindenkinek :)
2012. febr. 7. 12:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!