Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülötteknél hogy van?

Koraszülötteknél hogy van?

Figyelt kérdés
Ha 2 hónppal korábban jött a pici, akkor kb mikorra hozza be azt a 2 hónap "lemaradást? Ha most 6 hónapos, mit "kell" tudnia, hány hónaposnak felel meg tudásban? Tudom, hogy minden baba más, csak körülbelre érdekel. Köszönöm!
2009. jún. 3. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Csak azt felejteted leírni mi az amit a te 6 hónapos babád nem csinál úgy mint egy normális idore érkezo 6 hónapos baba.Amúgy meg cak a sulyát kell behoznia.Hány hétre szuletett a baba?
2009. jún. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Az en kislanyom 29 hetre szuletett, 2 es fel honapig volt korhazban. Most szombaton lesz 1 eves es ma reggel a gyogytornasz mosolyogva kozolte, hogy olyan dolgokat csinal a kicsi, amit egy 11-12 honaposnak kell. Tehat, kezdi utolerni a tobbieket.

Mivel a kisbabam kapott egy fertozest a korhazban, igy 8 hetig antibiotikumot is kapott, de az intravenastol merevseg lett a jobb oldalan. Tudta/tudja mozgatni, csak nem szerette. Elsosorban ezen segitett a gyogytornasz.

1 kilo 20 dekaval szuletett es amikor hazahoztuk, 2 kilo 70 deka volt. Nekem most mar a majdnem 8 kilojaval oriasinak tunik. :-)

Gyonyoru, okos, nagyon baratsagos baba lett belole, egy igazi kis zsivany.

Nagyon ijeszto tud lenni amikor egyedul maradsz egy koraszulott babaval.

Ne felj, minden rendben lesz.

A legfontosabb, hogy ne fazzon meg, mivel gyakorlatilag majdnem "tudo nelkul szuletett". En allandoan "tuloltoztettem" telen, de SOHA(!) nem volt megfazva.

Mostanra mar eltunt a tipikus "hosszukas" arcformaja is, annyira kis hurkas lett az anyatejtol.

Nem tudom, hogy szoptatni tudsz-e, en oramu pontossaggal betartottam (ejszaka is!) meg ha a babuci nem is kelt fel enni a fejest es azonnal lefagyasztottam a tejcit.

Az en kislanyom 7 honapig(!) kelt fel ejszaka is enni.

En nem bantam, hiszen ha o kepes volt ennyit harcolni az eleteert, akkor az a minimum, hogy en felkelek es adok neki tejecsket.

Most mar este 8-9-tol alszik reggel 8-ig, reggelizik es utana tovabb alszik 10-11-ig.

Egy Istenno!

Igy en is valamennyire ki tudom aludni az elso 7 honap nemalvasat.

A legfontosabb dolgot majdnem elfelejtettem!

A koraszulott babaknak borzaszto fontos a fejlodesukhoz az erintes!!!

Az en kislanyom az elso ket hetben amikor haza hoztuk, csak es kizarolag a mellkasomon hasonfekve aludt.

En megtanultam a hatamon mozdulatlanul aludni. :-)

A korhazban a noverek eroltettek, hogy vegyem a meztelen mellkasomra es hagyjam, hogy ott aludjon orakat - annak ellenere, hogy csovek logtak ki belole.

Lehet, hogy sokan nem ertenek egyet ezzel, de az ejszaka felet a mai napig mellettunk tolti az agyban.

Vagy a hajamat csavargatja, vagy az orromat "pumpalja", vagy eppen a szememet akarja kinyomni.

De ez borzaszto jo!

Olyan kotelek alakult ki kozottunk, amirol almodni sem mertem volna.

A sajat anyam es az anyosom is ellene voltak, hogy mellettem aludjon, de en orulok, hogy nem erdekelt a velemenyuk.

Az osszes orvos azzal kezdi amikor meglatjak, hogy hihetetlenul magabiztos, baratsagos kislany lett belole es latszik, hogy biztonsagban erzi magat es nagyon szeretve van.

"Tomoren" ennyi, ha van meg kerdesed, nyugodtan irj, megprobalok ra valaszolni.

Elnezest, ez egy kicsit hosszu lett, de probaltalak megnyugtatni.

2009. jún. 3. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben egyetértek az előttem szólóval,hisz nekem is 30.hétre született a kisfiam 1360 grammal februárban.4 hónapos lesz 9.-én és kereken 5 kiló,csak anyatejes/szopik/.Nekem azt mondták,hogy kb. az első életévében behozza lemaradását.Ha most 6 hónapos, kb.4és fél hónaposnak felel meg.Minnél jobban haladunk előre az időben, annál kevesebbet kell visszaszámolni.Meg különben sem minden baba ugyanúgy fejlődik ,ahogy az a nagykönyvben megvan írva.Mi is 8 hetet töltöttünk kórházban és 2770 grammal jöttünk haza.Szeretetre mégnagyobb szükségük van mint az időre született társaiknak.Remélem tudtam segíteni
2009. jún. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


A koraszülötteknek két koruk van. a tényleges illetve a korrigált. A korrigált az a kor amennyi idős lenne ha időben születik. A mit kell tudni dolgot a korrigált korhoz szokták nézni. Az indexes fórumon illetve a korababás oldalon sok tapasztalat illetve tudni való van ez ügyben összegyűjtve. Ha szükséges ott első kézből kaphatsz segítséget.

2009. jún. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De jó, akinek odaadták a koraszülött babáját! Az enyémet alig foghattam meg, mindig úgy néztek rám, hogy mit keresek már megint ott... Azóta is ott bújkál bennem, hogy kialakul-e nálunk is az igazi kötődés...
2009. jún. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az az igazság, hogy nem az enyém a baba, hanem a hugomé. A pici a születéséhez képest elmúlt 6 hónapos, és még 3 óránként szopik( éjjel is), az ég világon semmit nem csinál, csak annyit, hogy hason kitámaszt! Több dokinál jártak, és az egyik el akarta küldeni őket dévény-tornára, de hugiék homokba dugják a fejüket, azt mondják az ő babájuknak semmi baja nincs, én viszont aggódom érte/értük! Az én lányom nem volt koraszülött, de ha a korrigált kort nézzük, akkor is sokkal-sokkal előrébb járt ilyen idősen.
2009. jún. 3. 10:39
 7/7 A kérdező kommentje:
31.hétre 1400 gr-al született.
2009. jún. 3. 10:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!