Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, ki és miből vette...

Mikor, ki és miből vette észre, hogy hypoton a babád?

Figyelt kérdés

2012. febr. 12. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
mi az a hypoton?
2012. febr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 jucus75 ***** válasza:
100%

Nekem egy nem körzeti védőnő, akivel véletlenül összefutottam az utcán. Kisfiam 1 éves volt, babakocsiban ült. Megállított és azt mondta, hogy ő védőnő és szerinte valami baj van a gyerek izomzatával, mert "kifolyik" a kocsiból. És valóban. Nem lehetett őt anélkül megtartani még egy évesen sem, hogy a fejét ne fogjam, mert hátracsuklott, kenguruban sose tudtam hordani, mert szinte szó szerint "kifolyt" belőle, ami annyit tesz, hogy nyeklett, nyaklott minden izma.


Első gyerek volt, szívbetegen született, és hiába állt folyamatos orvosi kontroll alatt, a mi védőnőnk és a háziorvos is nyugtatott, hogy majd kinövi és azt írták még a Madarász utcai kórházban is, ahova azért vittem, mert nem tetszett, hogy nem tud felülni, hogy ez a probléma "alkati", így valamennyire megnyugodtam. Ha rájuk hallgatok, a gyerekem tolószékbe kerülhetett volna.


Szerencsére nem rájuk hallgattam és szerencse, hogy találkoztam egy jó szakemberrel, így a fiam megmenekült a tolószéktől.


Amúgy visszagondolva hihetetlen, hogy még én éreztem magam rosszul, amikor megemlítettem néha orvosoknál, hogy a gyerek mozgásában valami nem tetszik, és azt kaptam válaszul, hogy ne hisztizzek, bár nem szó szerint, de ez volt a lényeg.

2012. febr. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is hypotón, ő 5 hónaposan forgott, félévesen stabilan ült, csak nem állt fel és nem akart menni 10 hósan, ezért küldtek el vele gyógytornászhoz.
2012. febr. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Elvárás, hogy egy gyerek álljon és menjen 10 hónaposan?? Ne már..Az én lányom sajnos enyhén hypoton,amit se a védőnő, se a gyerekorvosunk nem vett észre.Egyébként a hypotonia lazább izomtónust jelent.Nem lehet vele tolószékbe kerülni, de kezelést igényel.Én anyaként fél évesen vettem észre, hogy hason még mindig csak alkarra támaszt, nem nyomta fel magát tenyérre.Ekkor vittem Dévény tornára, amire ez a fajta izomlazaság nagyon jól reagál.Ott derült ki, hogy bizony gyengébb a keze, lába.Neurológusnál is voltunk, szerencsére nincs ilyen gond, ő is csak a lazább izmokat mondta.Sajnos a torna csak havi 1 alkalom volt időpont hiányában, de így is sokat erősödött, minden alkalom után csinált valami újat.8 hónaposan kezdett kúszni, mászni 11 hónaposan.Amikor elkezdett mászni, azt mondta a gyógytornász, hogy mivel mindennek a mászás a kulcsa, ő nem ragaszkodik hozzá, hogy menjünk, mert a mászásnál jobb erősítés nincs.Hogy ne maradjon abba a mozgásfejlesztés, babaúszásra vittem.2 nap múlva már állt kapaszkodva.Látva, hogy mennyit dob a mozgásán a víz, kértem egy éves korától a korai mozgásfejlesztését, ami most heti egy konduktor, és heti egy HRG ( vízi torna ). Egyébként egy örökmozgó kislány,nem arról van szó, hogy lusta.Most 16 és fél hónapos múlt, de még nem indult el, sőt, a kapaszkodás nélküli állással is csak most kezdett el foglalkozni.Egy éves kora óta lépeget bútorok mentén, és ha fogjuk a kezét, a járássegítővel önállóan is, mégsem indult még el egyedül, ami eléggé megvisel.Hétköznapi nyelven "rongybabának" hívják az ilyen gyerekeket, ami elég csúnyán hangzik.Marad a türelmes várakozás, egyszer csak elindul..
2012. febr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!