Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Senkinek nem anyagi teher a...

Senkinek nem anyagi teher a tápszer megvétele manapság?

Figyelt kérdés
Egyetlen kérdést sem olvastam eddig h arra panaszkodott volna valaki, h nem telik tápszerre, pedig ha jól belegondolok, csak az esti+reggeli tápszer kb 10.000ft. Aki arra kényszerül h napi 5ször adja (és 6hó után elvileg doki sem írja fel), annak több 10.000Ft...
2012. febr. 14. 10:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

ez étel ha drága ha nem kell venni ha nincs anyatejed!

ha kell másbol faragod le. fel se merült anno bennem a kérdés nem tom megvenni, vagy ur isten de drága nem tudom megvenni

mert kell. ez olyan mint a kenyér ha drága drága mégis enni kell neked is nekem is

2012. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

De drága! De mit tudsz csinálni?

Én ezért mondom sokszor, amikor ismerősök-barátok számolgatják előre,hogy mennyibe fog kerülni a baba,hogy kalkuláljanak bele nemvárt anyagiakat is. Mint pl. ezt!

Szinte semennyi tejem nem volt, tehát a babám csak tápszert kap. Kb. 10-12 ezer havonta.

Szerencsére annyira nem terheli meg a kasszát!

2012. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
kisfiam 3 hónapos kora óta tápszeres,de 4 hónaposan a doki tanácsára már csak 3-4szer evett tápszert,most 2szer eszik így nekünk havonta kb 8000ft,drága de ez van a pelenka is 8-9ezer forint havonta,nem beszélve a sok zöldség,gyümölcs,popsitörlő,babadesszertről,esetleg gyógyszerről,oltásról,kb havi 35-40ezer forint,de hát nekem semmi problémám,mert vállaltuk a babát akinek szintén vannak szükségletei,így nem azon agyalok mennyire drága,hanem igyekszem megoldani,hogy mindene meglegyen amire szüksége van,és olcsóbban jöjjünk ki,pl egy csomag Dmes,és egy csomag Pampers veszek ez kb 130-140 pelenka havonta,ami mindig elég
2012. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

17 hónapos a kislányom és simán felírja. Csak a O-ás, O+, és az 1-es tápszert nem írdák fel eddig. DE! Most hiánycikk a kislányom tászere /Beba Pro H.A.2/, és a patikus az mondta, vigyek 1-est, és nyugodtan irassam fel a dokival, mert változott a törvény. A patikában pedig simán elfogadták a recepet.


A kérdésedre visszatérve, valóban húzósak az árat, főleg ha egy Anyuka saját hibáján kívül nem tud szoptatni. Aki nem akar, persze, az fizessen keményen a tápszerért, de aki szeretne, de mondjuk nincs teje, és pénze sem annyi,mit adjon egy 2 hónaposnak...??? De ezt nyilván lehetetlen lenne kiszűrni.

2012. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Igen, van akinek drága. Olyan helyen élek, ahol elég sok a nincstelen család. Jön a családi, megveszik egyszerre a pelust, popsitörlőt, ami marad, abból a tápszert. Kínlódnak néhány hónapig, aztán átállnak tehéntejre. És itt még nem is a teljes áras, hanem a felírt tápszerről beszélek. Csak ezek az anyukák nincsenek itt, mert sokuknál áram sincs, nemhogy internet.
2012. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, most mások fejével próbáltam gondolkodni, nekünk szerencsére nem gond, csak belegondoltam h biztosan van aki kevesebből él és elejétől fogva tápszerre kényszerül, sőt, mi van ha ikrei vannak és tápszerre kényszerül...valóban bele kell kalkulálni gyerekvállalásnál ezt is.
2012. febr. 14. 11:02
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Áram nincs, de gyerek azért van!
2012. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Számítottam hasonló reakcióra. Attól, hogy nincs áram, attól, hogy kevés a pénz, ezek az emberek nagyon szeretik a gyereküket, hiszen a gyermek utáni vágy szinte minden emberben benne van.

Amúgy anyósom is egy áram nélküli tanyán nőtt fel, még a főiskolára is onnan járt be. És oké, most már alap az áram, meg hasonló "extrák", de alapvetően a gyerekeknek nem ez a legfontosabb.

2012. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, én annak a híve vagyok,hogy nem kell luxus és sokkal többet számít a szeretet, mint anyagiak, de hogy már nincs áram, na az nekem már felelőtlenség!

Bocsánat az offért!

2012. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Miért felelőtlenség?

Képzelj el szerető szülőket, tisztára sikált kis házat, Mindent megoldanak: kézzel mosnak, elemes rádiót hallgatnak, este LED-es lámpával világítanak. Írj már valamit, amihez áram kell, és elengedhetetlen a gyerekneveléshez!

2012. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!