Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel sűrítitek a babátoknak...

Mivel sűrítitek a babátoknak az ételt?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha pl. céklát, répát stb. főzök husival akkor elég ha csak összeturmixolom? Vagy van, aki sűríti még valamivel, hogy laktatóbb legyen?

7hós kislány anyukája


2012. febr. 28. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
én ha akartam valamit süriteni akkor vagy krumplival vagy rizsliszttel süritettem.
2012. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. Igen, az kimaradt, hogy krumplit szoktam beledobni, akkor elég az is? És rizsliszttel úgy, hogy ha minden megfőtt, turmixolás közben?
2012. febr. 28. 12:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Krumpli, szétfőtt rizs, gabonapehely - de nem muszáj mindig sűríteni valamivel.
2012. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én csak krumplit használtam, ha sűríteni kellett. De például sárgarépát és csirkehusit simán összeturmixoltam egymással, és azt ette. Úgyis laktató volt neki.

Ennyi idősen az én kislányomnak a kedvence volt a paradicsomos-csirkemelles-tészta. (Paradicsomot megfőzni, héja és magja nélkül főtt csirkemellel és főtt tésztával összeturmixolni. Imádta! Nem is ízesítettem külön, nagyon finom volt.)

2012. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oh, ezt a paradicsomos husis tésztát mindenképp kipróbálom. Köszönöm!!!! :)
2012. febr. 28. 12:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Én rizsliszt mániás vagyok. A saját ételeinket is rizsliszttel sűrítem. Viszont kicsit másképp kell vele bánni (csomósodás elkerülése miatt). Kevés vízben megpárolom a dolgokat, hideg vízzel/tejjl felöntöm, és a hideg egyveleghez teszem a rizslisztet. Szépen elkeverem és utána forralom újra a dolgokat és szépen besűrűsödik.

A fiam kedvence (a receptet én is itt a gyakorikérdéseken kaptam): cukkíni-répa-krumpli-esetleg csirke husi keveréke egy csipet kakukkfűvel. Ha esetleg nem ette meg, akkor én ettem meg tésztára öntve sajttal megszórva. Még nekem is ízlett! Persze kicsit jobban megsóztam. Ehhez nem kell rizsliszt, mert ott a krumpli.

2012. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
fiam ilyenkor már evett berántott vagy habart ételeket...
2012. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

KRUMPLI

A sima zöldség diétás koszt, azt nem szabad adni. Az én bevált baba-kaja receptem nagyon primitív, de zabálta mindkét lurkóm:

1 rész zöldség + 1 rész krumpli (fele-fel arányban). Ezt megfőzni, leturmixolni annyi főzővízzel, hogy kellemes bébipapi állaga legyen. Ezután beletettem egy kávéskanál margarint vagy olajat és egy kevés tápszer port (hogy kellemes krémes-tejes állaga legyen mint egy "igazi" főzeléknek). Heti 2x, később 3x lehet bele pipihusit tenni.

2012. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!