Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposnak adhatok olyan...

11 hónaposnak adhatok olyan zöldségkeveréket, amiben kukorica is van?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, a kukorica 4 hótól adható.
2012. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
nem maga a kukorica nem adható 2 éves kor alatt legalább,egy orvos mondta
2012. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
kislányom kedvence a mexikói zöldségkeverék, 10 hónapos kora óta kapja és imádja, nem okoz neki problémát. Próbáld ki, ha fáj neki a pocija akkor várjál még vele.
2012. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TKI Ibolya ***** válasza:
Én megnéztem több helyen és lehet adni.Én is adom és kutya baja.
2012. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem adhatod.

Egyrészt, mert ez "csak" fűszerkeverék, értem ez alatt tehát, hogy nem nagy darabokban található meg benne a kukorica.

Másrészt a gabonafélék közül valóban adható a kukorica 4-6 hótól.

Másrészt:

"A főtt kukoricát nagyon kedvelik a kicsik, már néhány foggal is szívesen elrágcsálják a csöves kukoricát. 8-9 hónaposan már szívesen felcsipegetik a leszemezett főtt kukoricát, 10-11 hónaposan pedig csövestől nyugodtan a kezükbe adható (de érdemes komolyabb takarításra felkészülni utána)"

[link]

Sokan adnak kukoricát főzve, átpasszírozva a kicsiknek, hasonlóan, mint a zöldborsót (olyan 6-8 hó körül).

Puffasztott kukoricát is hamar ehetik (már ha a szülő nem zárkózik el ettől a rágcsálnivalótól).


"6 hónapos kortól adható

alma, őszibarack, meggy, gesztenye

burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

gabona-pelyhek, rizs, búza, zab, kukorica"

[link]


[link]


Bocs, hogy ennyi mindent linkeltem és írtam, csak meg akartalak erősíteni abban, hogy a kukoricás fűszerkeverék (ha nem agyon-tartósítószerezett) adható a 11 hónapos babádnak.

2012. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én 13 hónapos lányomnak nem fáj tőle a hasa, csak épp megemészteni sem tudja, ha egészben nyeli le a kukoricaszemet. Ugyanolyan állapotában köszön vissza a pelusban, ahogy a tányérján volt. :)


Mostanában csak turmixolva adom neki, pedig amúgy simán eszik már darabosat.

2012. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2! bébiételben is van sima főtt kukorica pépesítve, 4 hótól adható!!
2012. márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Az összes kukorica több mint 90%-a és a szója több mint 95%-a génkezelt.


[link]


El tudod dönteni a cikk után adod e a kukoricát babádnak, érdekes.....!

2012. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem már jóformán semmit sem adhatnánk a gyereknek, ha jobban utánaolvasnánk...

Ha csak nem magam termesztek, a magam által előállított egészséges talajban, egészséges vízzel locsolva...na ja, és az egészséges talaj és víz hol van már?


Kérdező, adhatod már a fűszerkeveréket.

2012. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Húha4 A génkezelt kukoricát megeszi a csirke tehát akkor azt sem ehetünk.A kenyér tele van tartósítószerrel,a primőr árut növény tápszerrel kezelik hogy nagyobb és szebb legyen stb.ennyi erővel semmit nem ehetnénk.Ja és a tejről már jobb is nem beszélni! Mert hát ugye elég nagy a környezet szennyezés és a franc se tudja hol legelt az a szerencsétlen állat.
2012. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!